En İyi 15 Alan Adı Jeneratörü

alan adı bulmaBir alan adı seçmeyi denediyseniz, bunun kolay bir şey olmadığını bilirsiniz..


Sen’insanların hatırlayacağı bir alan adı, anlamı olan bir şey ve markanızın neyle ilgili olduğunu doğru bir şekilde tanımlayan bir şey aramak.

Aramanızda bile ağ sağlayıcısı bu kutuların tümünü kontrol eden bir alan adı bulursanız, alan adının önceden alınmış olduğunu görebilirsiniz. Veya bu alan adıyla istediğiniz .com zaten alınmış. Yani sıfıra döndün. Daha fazla planlama, daha fazla not alma ve daha fazla baş ağrısı.

Doğru alan adını bulmanıza yardımcı olacak araçlar bulunduğunu biliyor muydunuz? Bu makalede, sizin için doğru olanı bulma umuduyla 15 alan adı üreticisini inceleyeceğiz.

Bazı insanlar bu aracı gözden kaçırır, çünkü yalnızca işletme adları oluşturmak için olduğunu düşünürler..

Gerçek şu ki, Shopify İşletme Adı Oluşturucu da alan adı fikirleri sunmak için harika bir iş çıkarıyor.

Alan adınızın sahip olmasını istediğiniz anahtar kelimeyi girerek işleme başlayın.

Oradan size verilecek yüzlerce öneri. Site, Shopify dükkanı sağladıkları alan adını kullanarak.

Ancak, verdikleri alan adını alabilir ve adresi satın almak için başka bir yere gidebilirsiniz. .Com uzantısını kullanmanızı öneririz.

Shopify hakkında daha fazlasını okuyun e-ticaret platformu yazımı.

2. Alan Adı Arama’yı öğrenin

Bu araçla, tüm arama yalnızca bir anahtar kelime kullanılarak başlar. Oradan alan adı seçeneklerini arayabilirsiniz. Arama sonuçlarınız yüzlerce hatta binlerce alan adı fikri döndürüyorsa şaşırmayın.

Döndürülen tüm sonuçlar .com etki alanlarıdır. Bu aracın bazı özellikleri, kendi alan adı fikirlerinizin mevcut olup olmadığını görmek için arama yapma, arama geçmişinizi izleme, beğendiğiniz alan adlarını kaydetme ve çok daha fazlasını içerir..

Bir alan adı hakkında belirsiz bir fikriniz varsa ancak anahtar kelimelerle ilgili yardıma ihtiyacınız varsa, bu harika bir araçtır.

3. NameStall

NameStall, alan adlarını aramanıza yardımcı olabilir. Bu araç, kullanılabilir alan adlarını şu şekilde aramanıza olanak tanır: anahtar kelimeler ve diğer filtreleri kullanma:

 • Temel İngilizce kelimeler
 • Konuşmanın bölümleri
 • Popüler anahtar kelimeler
 • Endüstri kategorileri

Ayrıca, alan adınızın başlangıcında veya sonunda anahtar kelimelerin nereye yerleştirilmesini istediğinizi belirleyebilirsiniz..

Web adresinizin tirelenmesini isteyip istemediğinizi ve adresiniz için istediğiniz uzantıyı belirleyebilirsiniz. Alınanların yanı sıra kullanılabilir olanlar da dahil olmak üzere alan adları için seçenekler sunulur. Basitçe tıklayarak “Kayıt ol,” istediğiniz alan adını seçebileceksiniz.

NameStall, anında etki alanı arama aracı ve etki alanı adı önerileri sağlayan bir araca sahiptir. Sektörünüze bağlı olarak kullanabileceğiniz yüksek ücretli anahtar kelimelerin yanı sıra, alan adlarının brandable bir listesini sunarlar.

4. İsim Mesh

Name Mesh, aklınızda çok sayıda anahtar kelimeniz varsa harika çalışır. İki veya üç anahtar kelime seçin ve ardından arama kutusuna koyun. Oradan, bu araç listenizi oluşturur. Araç, aşağıdaki kategorileri kullanarak size fikir verecektir:

 • SEO
 • Yeni
 • Yaygın
 • Kısa

Anahtar kelimeleri aradıktan sonra, alan adı uzantılarını, alanın uzunluğunu veya kayıt dışı alan adlarını kullanarak sonuçları filtreleyebilirsiniz. Name Mesh, aramak isteyebileceğiniz diğer anahtar kelimeleri de önerecektir.

5. Panabee

Panabee bir araç iki anahtar kelimeyle başlamanıza izin verir. Buradan, alan adı önerileri kullanıma sunulmaya başlar. Panabee, bir alan adı oluşturmanızı, bir işletme adı aramanızı ve bir alan adı aramanızı mümkün kılar.

Kullanmak istediğiniz alan adı alınmışsa, aynı alan adına sahip başka uzantıların olup olmadığını görmek için GoDaddy’yi ziyaret edebilirsiniz..

Eğer yapmazsan’Size verilen seçeneklerden herhangi biri gibi, Panabee de arayabileceğiniz ilgili terimleri görmenizi sağlar. Panabee değil’t sadece seçtiğiniz alan adının kullanılıp kullanılmadığını gösterir, ayrıca’sosyal medyada kullanıcı adı olarak kullanılıyor.

6. İmkansızlık!

İmkansızlık! diğer bazı araçlardan farklı olarak alan adı oluşturma konusunda biraz daha farklı’daha önce bahsetmiştim.

Bir anahtar kelime bularak işe başlarsınız. Sonra, fiilleri, isimleri ve sıfatları seçersiniz anahtar kelimenizin başına veya sonuna eklenebilecek.

Sen’dört harf, beş harf veya altı harf arasında seçim yapma seçeneği sunulur. Veya anahtar kelimenizle herhangi bir şeyi karıştırmaya karar verebilirsiniz.

Kaçtığınız eğlenceli fikirlerle şaşıracaksınız. Bazı fikirlerden hoşlanıyorsanız, alan adını satın almak için GoDaddy’yi ziyaret edin.

7. İsmimi İstiyorum

İsmimi istiyorum aklınızda bir alan adınız varsa en iyi sonucu verir kullanmak istediğin.

İstediğiniz adresi girin. İsmimin Kullanılabilir olup olmadığını size bildirmesini istiyorum.

Değilse, size alternatif seçenekler ve maliyetlerinin ne olduğunu göstereceklerdir. Kullanılamayan alanları engellemek için filtre aracını kullanın.

8. Güzel İsim Fikirler

Bu araç, alan adınızın kullanılabilir olup olmadığını bildiren bir işletme adı oluşturucusudur.

Bu araçla harika bir özellik, seçeneklerinizi sizin gibi şeylere göre filtrelemenize izin vermesidir. müşteri tabanı ve işletmenizin büyüklüğü, tümü, işletmenizle eşleşen adı bulmanıza yardımcı olmak amacıyla.

Gelişmiş özelliklerden bazıları, anahtar kelimenin uzunluğunu ve anahtar kelimenin konumunu seçmenize izin verir.’seçtim.

Sen’alan adının mevcut olup olmadığını ve Twitter tanıtıcısının birisi tarafından kullanılıp kullanılmadığını görebilirsiniz.

9. Nokta-o-Mater

Bir etki alanı adı istediğinizi ancak nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız Dot-o-Mater sizin için mükemmeldir. Bu hizmet sayesinde bir dizi kategori seçin alan adınızın başlangıcı ve sonu olarak kullanmak için.

Rastgele seçeneklerin güzel bir listesini alacaksınız. Aklınızda bazı fikirler varsa belirli kelimeleri seçme seçeneğiniz bile vardır. Favori fikirlerinizi takip etmek için not kutusunu kullanın.

Web 2.0 Ad Oluşturucu, bazı rastgele iş fikirleri veya ad seçenekleri sunacaktır.’anahtar kelime fikirleri yok.

10. Anında Alan Adı Arama

İstediğiniz alan adını zaten biliyorsanız, Hızlı Alan Adı Arama harika bir araçtır.

Fikrinizi koyarak işe başlarsınız ve araç size mevcut olup olmadığını söyler. Ardından, istediğiniz alan adı kullanılamıyorsa alternatifleri arar.

Ayrıca, açık artırmada hangilerinin açık artırmada olduğunu size bildirecek ve GoDaddy’den satın almanıza izin verecektir..

Tersine, sitenin sahibini bulma seçeneği ve bu alan için teklif vermeye çalışın.

11. İsim İstasyonu

E-postanızı veya sosyal medyanızı kullanarak ücretsiz bir hesap oluşturarak Name Station ile başlayabilirsiniz. Oradan, şunlara erişebileceksiniz:

 • Herkese açık ad yarışması
 • Anahtar kelime önerileri
 • Anında kullanılabilirlik kontrolleri
 • Alan adı üreteçleri

Ad uzunluğu, uzantı ve diğerleri gibi filtreleri kullanabilirsiniz. Yapmasan bile’t Anahtar kelime fikriniz yoksa, sektörünüze göre arama yaparak fikirler bulabilirsiniz.

12. Alanlar Botu

Alanlar Botu, kullanılabilir alan adlarını aramak ve alan adı önerileri almak için kullanabileceğiniz bir araçtır.

Bir anahtar kelime girerek başlayın ve siz’anahtar kelimeye dayalı bir dizi fikir göreceksiniz.

Sen’ayrıca birleşik anahtar kelime seçeneklerini veya benzer anahtar kelimeleri de görürsünüz.

13. Alan Adı Belirleme

Domain Puzzler basit ve anlaşılır bir araçtır. İdeal anahtar kelimelerinizi seçmenize, uygun alan adı uzantısını seçmenize ve ardından fikir aramaya başlamanıza olanak tanır.

Bu araçta harika olan şey, bir dizi anahtar kelime eklemenizi sağlar bu listedeki diğer araçlardan sadece bir veya ikisinin aksine. Bu araç, anahtar kelimeleri birkaç varyasyonda birleştirir.

Beğendiğiniz alan adlarını bulduktan sonra, sık kullanılanlar listesi oluşturun. Farklı alan adı seçeneklerinin sayfa sırasını bile karşılaştırabilir ve kontrast oluşturabilirsiniz.

14. Nameboy

Nameboy, anahtar kelimelere göre kullanılabilen alan adlarını bulmanızı sağlar’ve seçtim.

Nameboy size önerilen alan adlarının bir listesini verecektir. Sağladıkları grafikler, alınan uzantıları ve mevcut olanları görmenizi kolaylaştırır.

Sen’görebilecek hangi alan adları satılıyor, tireli önerilerin veya kafiyeli kelimelerin mevcut olduğu gibi.

Hangi anahtar kelimeleri kullanmak istediğiniz hakkında bir fikriniz yoksa ve çeşitli önerilere açıksanız, bu harika bir araçtır..

15. bir isim büstü

Bust a Name, yalnızca bir alan adı bulmanıza değil, aynı zamanda özel ihtiyaçlarınıza uygun olanı bulmanıza yardımcı olacak çeşitli araçlar sunar. Anahtar kelimeleri arayabilir ve ardından için filtre kullan “başlar” Ile veya “uçları” ile anahtar kelimenize çeşitlilik eklemek için.

Sen’alan adınızın ne kadar doğal görünmesini istediğinizi ve olmasını istediğiniz karakter sayısını belirleyebilirsiniz. .Net, .com ve .org gibi uzantılara göre filtre uygulayabileceksiniz. Hatta kullanabilirsiniz “Rastgele Bir Alan Oluşturun” hayal gücünüzü harekete geçirecek bir araç.

Bu 15 alan adı üreticisinden en iyi şekilde yararlanarak, işletmenizi tanımlayan ve ihtiyaçlarınıza uyan bir alan adı oluşturabilmelisiniz.

Bust a Name, yalnızca bir alan adı bulmanıza değil, aynı zamanda özel ihtiyaçlarınıza uygun olanı bulmanıza yardımcı olacak çeşitli araçlar sunar. Anahtar kelimeleri arayabilir ve ardından “başlar” Ile veya “uçları” anahtar kelimenize çeşitlilik eklemek için.

Sen’alan adınızın ne kadar doğal görünmesini istediğinizi ve olmasını istediğiniz karakter sayısını belirleyebilirsiniz. .Net, .com ve .org gibi uzantılara göre filtre uygulayabileceksiniz. Hatta kullanabilirsiniz “Rastgele Bir Alan Oluşturun” hayal gücünüzü harekete geçirecek bir araç.

Bu 15 alan adı üreticisinden en iyi şekilde yararlanarak, işletmenizi tanımlayan ve ihtiyaçlarınıza uyan bir alan adı oluşturabilmeniz gerekir. Listemize eklememiz gerektiğini düşündüğünüz başka bir alan adı oluşturucunuz var mı? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map