Ako si vyrobiť web online kurzu pomocou

Za posledné 4 roky som balil svoje vedomosti a predával som ich prostredníctvom kurzov tu na tejto webovej stránke. Doslova to môže urobiť každý!


Niektorí ľudia sa rozhodnú pre riešenie založené na SaaS, ako sú Teachable, Podia alebo Kajabi, ktoré sú skvelými službami, ale s vysokou mesačnou cenovou značkou.

Je však celkom ľahké vytvoriť webovú stránku kurzu online, kde môžete krásne predávať a odovzdávať svoje vedomosti.

Pre tento tutoriál budete potrebovať niekoľko vecí:

 • Hosting webových stránok. Odporúčam Siteground
 • WordPress (samozrejme), je to zadarmo
 • WordPress Theme, Astra je tiež zadarmo
 • LearnDash, špičkový systém správy vzdelávania pre WordPress

V tomto tutoriále si ukážeme, ako vytvoriť webovú stránku online kurzu od začiatku do konca, vrátane nasledujúcich:

 • Veci, ktoré potrebujete na vytvorenie webovej stránky online kurzu
 • Krok 1. Zakúpenie hostingu webových stránok a názvu domény.
 • Krok 2. Nainštalujte a nastavte program LearnDash.
 • Krok 3. Nainštalujte si program WordPress na vytváranie tém a stránok.
 • Krok 4. Vytvorte si prvý kurz pomocou LearnDash.
 • Krok 5. Pridajte do svojho kurzu sekcie a hodiny.
 • Krok 6. Rozdeľte svoje hodiny na menšie témy.
 • Krok 7. Pridanie kvízov do kurzu.
 • Krok 8. Pridanie úloh do vašich hodín
 • Krok 9. Pripojte kurz k predajnému zúženiu
 • Zabalenie

Veci, ktoré potrebujete na vytvorenie webovej stránky online kurzu

Ak chcete vytvoriť krásny web online kurzu, budete potrebovať niekoľko nástrojov. Niektoré z nich sú zadarmo, iné nie. Náklady sú však minimálne v porovnaní s tým, čo môžete zarobiť pri predaji svojich znalostí prostredníctvom svojich kurzov.

1. Dobrý hosting webových stránok a názov domény.

Keďže svoje kurzy organizujete na svojom vlastnom webe, musíte si kúpiť dobrý webový server, ktorý je spoľahlivý, rýchly a ponúka veľkú podporu. Budete tiež potrebovať názov domény, ktorý je v podstate adresa vášho webu.

Existuje celkom veľa hosting tam, ale pre mňa najlepšie je Siteground. V mojich rokoch používania bolo rýchle, spoľahlivé a zákaznícka podpora bola úžasná. Moje webové stránky, ktoré sú hostené na stránkach Siteground, sú vždy funkčné. A ak narazím na nejaký problém, ich tím vám rýchlo pomôže. V tomto návode preto použijeme Siteground.

Ak chcete ušetriť 70% z vášho hostenia v službe Siteground, kliknite sem a ušetrite ��

2. WordPress.

Je to celkom zrejmé, pretože koniec koncov budete stavať svoje webové stránky pomocou WordPress. Hlavnou výhodou použitia WordPress oproti iným riešeniam založeným na SaaS je úplná kontrola nad vašimi údajmi a návrhom.

WordPress má rozsiahlu komunitu doplnkov a tém, ktoré pridajú všetky požadované funkcie. Ak si to dokážete predstaviť, je tu doplnok. A takmer každý deň vývojári zavádzajú nové doplnky a témy, takže v skutočnosti nie je nič, čo môžete s programom WordPress robiť.

Inštalácia a nastavenie programu WordPress je skutočne jednoduché. Siteground prichádza s inštalátorom WordPress jedným kliknutím, o ktorom sa budeme baviť neskôr.

3. Téma WordPress a nástroj na tvorbu stránok.

Budete tiež potrebovať tému WordPress, s ktorou sa ľahko pracuje. Veľmi sa mi páči používať Astra, pretože je zadarmo, dobre kódovaná a dobre funguje s väčšinou doplnkov, ako sú tvorcovia stránok a tvorcovia kurzov..

Tvorcovia stránok sú doplnky WordPress, ktoré vám umožňujú vytvárať webové stránky jednoduchým pretiahnutím prvkov, ako sú obrázky a texty. Používajú sa veľmi ľahko a eliminuje potrebu najímať drahých vývojárov webu na vytváranie ohromujúcich webových stránok.

Na účely tohto tutoriálu použijeme ako nástroj na tvorbu stránok Elementor Pro. Pokiaľ ide o tvorcov stránok, spoločnosť Elementor Pro osobne prekročila moje očakávania. Je to intuitívne, veľmi ľahko použiteľné a obsahuje množstvo pokročilých funkcií, ktoré vášmu webu skutočne dodajú chuť.

4. Doplnok na správu vzdelávacieho systému, pomocou ktorého sa vaša webová stránka zmení na webovú stránku kurzu.

Nakoniec budete potrebovať výkonný doplnok WordPress pre systém na správu učenia (LMS), ktorý zmení váš web na prekrásny webový kurz, kde môžete predávať svoj obsah, sledovať pokrok študentov, udeľovať certifikáty a ďalšie.

Najdôležitejším doplnkom LMS vo WordPress je LearnDash. Je to ruka nadol najvýkonnejší, najmodernejší softvér na tvorbu kurzov, s ktorým som sa stretol, a v skutočnosti prechádzate na LearnDash z iného LMS kvôli jeho nedávnym aktualizáciám, ktoré je ťažké ignorovať.

Domovská stránka learnndash

S nedávno vydaným programom LearnDash 3.0 je k dispozícii veľa nových funkcií, ktoré zvyšujú dojem používateľa a celkovo umožňujú, aby webové stránky kurzov vyzerali lepšie a viac profesionálne.

LearnDash používajú tisíce univerzít, renomovaných online marketingových agentúr a organizácií, ktoré majú čo povedať o svojej spoľahlivosti.

Dôrazne odporúčame vyskúšať program LearnDash práve teraz. Je to celkom prijateľné, takmer tiež cenovo dostupné pre všetky funkcie, ktoré získate. Ak z nejakého dôvodu nie ste spokojní, môžete využiť ich 30-dňovú záruku na peniaze.Krok 1. Zakúpenie hostingu webových stránok a názvu domény.

Prvým krokom je nákup webhostingu a doménového mena. Ak ste novým tvorcom webových stránok a nie ste oboznámení s odbornými podmienkami, hostenie webových stránok je ako dom vášho webu. Je to priestor na internete, kde sa nachádza váš web.

Na druhej strane názov domény je adresa. Ľudia vyhľadávajú vaše webové stránky do vyhľadávacieho panela. Príklady doménových mien sú WPCrafter.com, Facebook.com, Wikipedia.org atď. „.Com“ a „.org“ sú druhy rozšírení domén.

Existujú tony ďalších rozšírení domén, ako sú .gov, .net, .us, .co atď. A to, čo vyberiete, závisí od vášho výberu a typu vašej organizácie. Ak ste súkromná firma, spoločnosť .com by mala fungovať. Pre väčšinu vzdelávacích inštitúcií je preferovanou príponou domény doména .org.

Ako som už povedal, dôrazne odporúčam používať Siteground, pretože poskytuje vysoko kvalitný hosting a úžasnú podporu. Ak si chcete kúpiť hosting od spoločnosti Siteground so zľavou 70%, navštívte lokalitu Siteground kliknutím na tento odkaz.

Na domovskej stránke by ste mali vidieť rôzne druhy hostingu. Hosting WordPress je dobrý, takže kliknite na Začať priamo pod ním.

vyberte plán lokality

Potom sa dostanete na stránku s cenovými plánmi hostenia WordPress od spoločnosti Siteground.

cenotvorba webového priestoru pre wordpress

Vyberte si plán, ktorý uprednostňujete podľa svojich potrieb. GrowBig je skvelý plán, pretože budete môcť hostiť neobmedzený počet webových stránok a tiež získať nejaké prémiové funkcie. Jednou z týchto funkcií je možnosť otestovať nové kódy a funkcie na testovacej webovej stránke a jedným kliknutím posunúť konečné zmeny na svojej webovej stránke. Je tiež dodávaný s pokročilým modulom pre ukladanie do vyrovnávacej pamäte vyvinutým rovnakým tímom a bezplatným prenosom webových stránok pre jednu webovú stránku.

V tomto návode sa chystám na nákup GrowBig. Môžete si vybrať svoj vlastný plán a kliknúť Získajte plán.

Potom prejdete na ďalší krok, ktorým je výber názvu domény. Je ľahšie kúpiť si svoje doménové meno priamo v areáli Siteground, ale ak ho už máte, stačí si len vybrať „Už mám doménu“ a do poľa pre názov domény zadajte tento názov. Svoje doménové meno si môžete kúpiť aj na samostatnom webe, ale bude to robiť ďalšie kroky na integráciu s vašim hosťovaním v službe Siteground.

vyberte doménu

Po zadaní požadovaného názvu domény kliknite na ikonu pokračovať a dokončite platbu.

Po nákupe sa zobrazí obrazovka s odkazom „Prejsť do zákazníckej oblasti“. Kliknite na to a dostanete sa na stránku, kde si môžete nastaviť nový hostingový účet. pod Nastavte si svoj web, vybrať Spustite nový web.

Zobrazí sa zoznam softvéru, ktorý môžete nainštalovať. vybrať WordPress.

nainštalovať wordpress

Potom budete vyzvaní, aby ste zadali prihlasovacie údaje správcu, ako napríklad vaše používateľské meno a heslo. Toto sú podrobnosti o zabezpečení vašich webových stránok, takže použite podrobnosti, ktoré nie je ľahké uhádnuť.

Po dokončení kliknite na tlačidlo OK potvrdiť > Kompletné nastavenie. A teraz máte živú webhostingovú stránku WordPress, ktorú hosťujete sami.

Ak chcete prispôsobiť svoj web, musíte sa prihlásiť do WordPress. Ak to chcete urobiť, prejdite na informačný panel svojho servera a prepnite na Moje účty tab. Kliknite na ikonu inštalácia a tu sa zobrazí názov domény, ktorý ste zaregistrovali. Cez to je zelená Prejdite na správcovský portál Tlačidlo. Kliknutím na toto tlačidlo prejdete na svoju prihlasovaciu stránku WordPress.

prejsť na informačný panel správcu wordpress

Prihlasovacia stránka WordPress vyzerá takto:

prihlasovacia stránka wordpress

Zadajte svoje používateľské meno a heslo, aby ste sa prvýkrát prihlásili na svoj web.

Krok 2. Nainštalujte a nastavte program LearnDash.

Keď sa nachádzate vo WordPress, je čas nainštalovať LearnDash. Po zakúpení modulu LearnDash získate prístup k inštalátoru (súbor .zip) a licenčnému kľúču. Ak chcete nainštalovať program LearnDash, nahrajte inštalátor .zip do programu WordPress tak, že prejdete na vzhľad > plugins > Pridať nové > Odovzdať doplnok.

inštalácia Learndash

Po dokončení inštalácie kliknite na tlačidlo OK Aktivovať.

Teraz máte na WordPress nainštalovanú a aktivovanú aplikáciu LearnDash. Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je aktivovať licenciu tým, že pôjdete na LearnDash > nastavenie. Prepnite na kartu LMS License a zadajte svoju e-mailovú adresu a licenčný kľúč. Po zadaní podrobností kliknite na Aktualizovať licenciu.

aktivácia licencie Learndash

Ak chcete dostávať online platby za svoj kurz, musíte nakonfigurovať nastavenia platby. Kliknite na ikonu Nastavenia PayPal a zadajte svoju e-mailovú adresu PayPal, menu, menu, krajinu atď. cvaknutie Uložiť keď skončíte.

paypal nastavenia v Learndash

LearnDash 3.0

Ďalšou vecou, ​​ktorú musíte urobiť, je ubezpečiť sa, že namiesto programu Legacy používate program LearnDash 3.0. Ak to chcete urobiť, prepnite na všeobecný tab. Zobrazí sa vám možnosť vybrať si Aktívna šablóna. Uistite sa, že LearnDash 3.0 namiesto Legacy sa vyberie, aby ste získali prístup k pokročilým funkciám, ako je napríklad režim zaostrenia.

Režim zaostrenia sa uplatňuje na celom webe a poskytuje vašim študentom zážitok bez rozptyľovania odstránením nepotrebných prvkov na stránke, ako sú bočné panely a iné widgety. To vám tiež uľahčí vytvorenie krásneho, profesionálne vyzerajúceho webového kurzu, bez toho, aby ste museli postupne vstupovať a upravovať svoje stránky..

Po povolení režimu zaostrenia sa web zmení takto:

aktivuje režim zaostrenia

Krok 3. Nainštalujte si program WordPress na vytváranie tém a stránok.

Po inštalácii LearnDash môžete pokračovať vo vytváraní kurzu, ale v tomto tutoriále vám chcem ukázať trochu iný spôsob, ako robiť veci, ktoré vám ešte rýchlejšie a ľahšie vytvoria krásnu webovú stránku kurzu..

Preto potrebujeme tému a element Astra.

Ak chcete nainštalovať prvok Elementor, prejdite na stránku Zapojiť > Pridať nové a hľadať Elementor. Kliknite na tlačidlo Inštalovať a aktivovať.

inštalácia bezplatnej verzie elementov

Ak chcete nainštalovať Astra Theme, prejdite na vzhľad > téma > Pridať nové. Vyhľadajte Astra, kliknite na tlačidlo OK Inštalácia, a Aktivovať.

inštalácia témy astra

Po aktivácii Astra sa na hlavnom paneli zobrazí správa, ako je táto:

Astra štartovacia stránka

Astra má kolekciu hotových šablón stránok, ktoré môžete na svojom webe použiť iba niekoľkými kliknutiami. Tieto šablóny zobrazíte kliknutím na Začať. Zobrazí sa vám výzva na výber nástroja na tvorbu stránok. Odporúčame vám vybrať prvok Elementor, môžete však použiť ľubovoľného iného nástroja na tvorbu stránok, ktorý uprednostňujete. Keď kliknete Ďalšie, uvidíte zoznam bezplatných a prémiových šablón stránok, ktoré môžete použiť pre svoj vlastný web.

Existuje určitá šablóna, ktorú s programom LearnDash rád používam, pretože je navrhnutá pre webovú stránku kurzu. Ak posuniete nadol šablóny, budete mať Akadémia LearnDash šablóna. Samozrejme môžete použiť iné šablóny, ale pre tento tutoriál túto šablónu použijem.

šablóna akadémie Learndash

Kliknutím naň prejdete na ukážku šablóny a v nej vidím, že šablóna vyžaduje dva doplnky: LearnDash Course Grid a LearnDash WooCommerce Integration. Jedná sa o ZADARMO doplnky LearnDash, ktoré si môžete rýchlo nainštalovať LearnDash > addony.

inštalácia addonov Learndash

Vyhľadajte mriežku LearnDash Course Grid a LearnDash WooCommerce a nainštalujte a aktivujte každú z nich.

Teraz sa môžete vrátiť k ukážke šablóny Astra a stlačiť obnoviť. Toto by ste mali vidieť:

Ukážka akadémie Learndash

Je to skutočne krásny web, ktorý je špeciálne navrhnutý na ponúkanie online kurzov. cvaknutie Importovať stránku na použitie tejto šablóny na vašom webe.

Táto šablóna je úplne upraviteľná v aplikácii Elementor, takže môžete upravovať farby, texty, typografiu, obrázky a ikony tak, aby zodpovedali vašej značke..

Ak nie ste oboznámení s používaním prvku Elementor, môžete si pozrieť tento môj tutoriál o tom, ako používať prvok Elementor.

Krok 4. Vytvorte si prvý kurz pomocou LearnDash.

Teraz, keď frontend vášho webu vyzerá úžasne, je čas pridať svoj obsah alebo kurzy. Niektorí z vás si možno myslia, že vytváranie kurzov s programom LearnDash musí byť ťažké a komplikované, pretože je to tak u väčšiny LMS.

Ale LearnDash nedávno vytlačil úžasného staviteľa kurzov, ktorý uľahčuje vytváranie kurzov, napríklad pretiahnutie lekcií a tém. Šablóna LearnDash Academy, ktorú sme použili pre tento web, tiež importuje vzorové kurzy, ktoré sú zobrazené na webe Všetky kurzy str. Ako vyzerajú takto:

learnndash akadémia všetky kurzy

Uvidíte, že každý kurz má odporúčaný obrázok, názov, krátky popis, lištu postupu a percentuálny podiel a registrovaná Štítok. Všetky tieto možnosti je možné nakonfigurovať v rámci programu LearnDash.

Ak pôjdete na LearnDash > predmety, uvidíte zoznam všetkých kurzov na vašom webe. Importované kurzy môžete upravovať kliknutím na ich názvy alebo môžete vytvoriť nový kurz od začiatku. Nový kurz vytvoríte kliknutím na Pridať nové.

pridaj nový kurz v Learndash

Potom sa dostanete do editora kurzu. Názov kurzu a krátky popis. Môžete tiež pridať odporúčaný obrázok.

Potom prepnite na nastavenie na konfiguráciu nastavení kurzu. Na tejto karte budete môcť pridať materiály k kurzom, priradiť im osvedčenie o kurze, priradiť predpoklady na kurz atď.

nastavenia kurzu

Ak prejdete nadol, budete tiež môcť nastaviť, kto získa prístup k vášmu kurzu. Môže byť otvorený pre všetkých, dokonca aj pre neregistrovaných používateľov na vašom webe, môže byť voľne prístupný pre registrovaných členov alebo ho možno kúpiť za jednorazový alebo opakujúci sa poplatok a ďalšie.

nastavenia prístupu do kurzu

Ak kliknete Kúpte teraz, budete môcť nastaviť cenu kurzu. Pokiaľ ide o opakujúce môžete nastaviť cenu kurzu a fakturačný cyklus. Zatvorené Táto možnosť sa najlepšie využije, keď chcete, aby bol váš kurz k dispozícii v prispôsobenom predajnom zúžení, o ktorom sa budeme baviť neskôr.

Krok 5. Pridajte do svojho kurzu sekcie a hodiny.

Po nastavení kurzu prepnite na staviteľ kartu v hornej časti a začnite vytvárať obrys kurzu. Ak máte iba prehľad, je to v poriadku, pretože sa môžete vrátiť neskôr a pridať obsah do svojich hodín.

Môžete začať pridaním nadpisov sekcií kliknutím na Nová hlavička oddielu. Do sekcie nemôžete pridať obsah, pretože je to iba spôsob, ako usporiadať priebeh kurzu, podobne ako nadpis kapitoly v knihe.

Potom môžete pridať novú lekciu kliknutím Nová lekcia. Môžete pridať ľubovoľný počet hodín a usporiadať ich pretiahnutím alebo presunutím alebo kliknutím na malé tlačidlá nahor a nadol na boku..

pridanie nadpisov sekcií a lekcií

Ďalšia metóda vytvorenia novej hodiny bude LearnDash > vyučovanie > Pridať nové.

Ďalším krokom by bolo pridať obsah ku každej lekcii. Keď ste vo vnútri kurzu, môžete to urobiť tak, že umiestnite kurzor myši na lekciu, ktorú chcete upraviť, a kliknete editovať.

Budete presmerovaní do editora lekcií, kde môžete pridať text, obrázky, videá a ďalšie. Stránku s lekciou si však budete môcť prispôsobiť a pridať ľubovoľný obsah.

Po dokončení obsahu kliknite na tlačidlo nastavenie hore, aby ste si mohli lekciu ďalej prispôsobiť. Tu môžete pridávať materiály k lekciám, povoliť postup videa (ak sú vaše kurzy vo formáte videa), umožniť študentom odovzdávať úlohy, priradiť lekciu konkrétnemu kurzu a tiež nakonfigurovať nastavenia prístupu k lekcii.

nastavenia lekcie

Ak prejdete nadol po stránke, zobrazia sa vám nastavenia prístupu k lekcii, kde môžete lekciu priradiť ku konkrétnemu kurzu.

Môžete tiež použiť funkciu Feed-Feed od spoločnosti LearnDash, kde môžete určiť, kedy budú vaše hodiny dostupné pre vašich študentov. Ak vyberiete ikonu Zápis na báze môžete nastaviť konkrétny počet dní po zápise, keď bude lekcia dostupná pre vašich študentov.

nastavenia prístupu k lekcii

Všetko sa deje priamo v nástroji na tvorbu kurzov programu LearnDash, takže sa môžete sústrediť iba na vytváranie kurzov, ktoré pridajú hodnotu publiku.

Krok 6. Rozdeľte svoje hodiny na menšie témy.

Ak vaša lekcia pokrýva viacero tém tak, že bude príliš dlhá, rozdelenie na menšie témy je skvelý spôsob, ako zabrániť preťaženiu študentov..

Ak chcete k lekcii pridať témy, prejdite na LearnDash > témy > Pridajte svoju prvú tému. Ak to nie je vaša prvá téma, kliknite na tlačidlo OK Pridať nové.

pridať novú tému

Rovnako ako spôsob úpravy hodín, môžete upravovať témy pridaním názvu, odporúčaného obrázka a iného obsahu, ako je text, obrázky, vložené video a ďalšie médiá..

klikanie nastavenie sa dostanete na stránku nastavení témy. Tu môžete priradiť tematické materiály a povoliť možnosti, ako je postup videa, odovzdávanie úloh a časovač.

Tému môžete priradiť aj kurzu a lekcii v rámci Nastavenia prístupu k témam.

nastavenie témy

Krok 7. Pridanie kvízov do kurzu.

Ako tvorca kurzu možno budete chcieť zmerať pokrok svojich študentov prostredníctvom kvízov a úloh. LearnDash robí proces vytvárania kvízov a úloh tak jednoduchý, ale kompletný s pokročilými funkciami, ktoré vám pomôžu maximalizovať každý kvíz a priradenie, ktoré vytvoríte.

Ak chcete pridať nový kvíz, prejdite na stránku LearnDash > kvízy > Pridať nové. Rovnako ako pri lekciách a témach, uveďte kvíz s názvom a krátky popis. Potom kliknite na ikonu nastavenie na konfiguráciu jeho nastavení.

Pod Nastavenia kvízového prístupu, môžete priradiť kvíz k kurzu a lekcii, priradiť predpoklady kvízu a obmedziť prístup zaregistrovaným členom.

nastavenia prístupu kvízu

Prejdite nadol a uvidíte ikonu Progres a obmedzenie kvízov sekcia, v ktorej môžete nastaviť skóre, prideliť kvízový certifikát, obmedziť opakovanie testov, vyžadovať vyplnenie všetkých otázok a dokonca aj časový limit.

nastavenia priebehu a obmedzenia kvízov

Posúvaním nadol sa zobrazia ďalšie nastavenia, ako napríklad povolenie materiálov pre testy, umožnenie automatického spustenia testu, výber spôsobu zobrazovania otázok atď. Tieto nastavenia sú dosť pokročilé a skutočne vám umožnia posúdiť vašich študentov najlepším možným spôsobom. Po dokončení kliknite na tlačidlo OK aktualizovať.

Teraz je čas pridať otázky do vášho testu. Ak to chcete urobiť, choďte na LearnDash > kvízy. Umiestnite kurzor myši na kvíz, do ktorého chcete pridať otázky, a kliknite naň otázky.

pridať otázky do kvízu

Dostanete sa sem:

pridávať otázky do kvízov

Kliknite na niektorú z ikon Pridajte otázky a dostanete sa k editoru otázok. V editore otázok budete môcť pridať skutočnú otázku, prideliť počet bodov, ktoré sú rovnocenné, priradiť správy, ktoré sa majú zobraziť, či študent odpovedá na otázku správne alebo nesprávne, atď..

Budete si tiež môcť vybrať typ odpovede, či už ide o jedinú možnosť, výber z viacerých možností, esej, vyplnenie medzier atď. Kliknutím na typ odpovede sa otvorí rozbaľovacia ponuka s ďalšími nastaveniami špecifickými pre daný typ odpovede..

typy odpovedí

Krok 8. Pridanie úloh do vašich hodín.

Úlohy môžete pridať aj do konkrétnych hodín tým, že prejdete na LearnDash > vyučovanie a upravte lekciu, do ktorej chcete pridať úlohu. Keď sa nachádzate v editore lekcie, kliknite na ikonu nastavenie pútko.

Uvidíte pod Možnosti zobrazenia a obsahu možnosť povoliť Odovzdané úlohy. Povoliť túto možnosť. Následne sa zobrazia ďalšie možnosti, ako sú povolené formáty súborov, limit veľkosti súboru, priradenie počtu bodov za priradenie a či bude automaticky alebo ručne odstupňované.

odovzdané úlohy

Nezabudnite vo svojej lekcii poskytnúť pokyny na zadanie úlohy. cvaknutie aktualizovať uložte svoje zmeny.

Na konci hodiny budú mať študenti možnosť nahrať svoje úlohy:

študenti môžu odovzdávať úlohy

Na zadnom paneli môžete zobraziť zadané úlohy tak, že prejdete na LearnDash > priradenie.

kde sa dajú zobraziť zadané úlohy

Krok 9. Pripojte kurz k predajnému zúženiu.

Skôr sme videli, že môžeme nastaviť Prístup k kurzu Nastavenia na Uzatvorené, ktoré sa najlepšie používajú, keď je kurz k dispozícii v prispôsobenom predajnom zúžení.

Ak chcete pripojiť kurz k prispôsobenému predajnému zúženiu, musíme mať nainštalované nasledujúce doplnky:

 • CartFlows
 • WooCommerce
 • Integrácia WooCommerce LearnDash

Všetky tieto doplnky sú zadarmo. Kým CartFlows má prémiovú verziu, bezplatná verzia stačí na pripojenie kurzu k predajnému zúženiu.

Ak ste nainštalovali šablónu LearnDash Academy, všetky tieto tri doplnky sa už nainštalujú do vášho WordPress. Musíte sa však uistiť, že sú aktivované tým, že idete do plugins.

Prvá vec, ktorú musíme urobiť, je spustiť sprievodcu nastavením WooCommerce. Pri inštalácii Woocommerce ste si možno všimli túto správu:

spustiť sprievodcu nastavením toku toku

cvaknutie Spustite Sprievodcu nastavením vstúpite do sprievodcu nastavením. Sprievodca nastavením funguje takto:

v sprievodcovi nastavením woocommerce

Po dokončení sa vráťte na informačný panel WordPress a prejdite na nový produkt Produkty > Pridať nové. Pomenujte svoj produkt podľa kurzu, ktorý chcete prepojiť s predajným zúžením.

Ak posuniete zobrazenie nadol, zobrazí sa možnosť výberu Údaje o produkte. vybrať kurz, av USA všeobecný Na karte vyberte kurz, ku ktorému sa chcete pripojiť Súvisiace kurzy.

pridať nový kurz produktu

Po dokončení je teraz čas vytvoriť vlastné predajné zúženie. To je to, pre čo je CartFlows. Je to doplnok, ktorý vám umožňuje vytvárať zúženia predaja priamo v systéme WordPress, aby sa zlepšila spokojnosť zákazníkov s platbami a nakoniec sa zvýšili vaše príjmy..

Ak chcete vytvoriť predajnú cestu, prejdite na stránku CartFlows > toky. Šablóna LearnDash Academy už prichádza s hotovým zúžením / tokom. Môžete si vybrať, či chcete použiť tok, alebo môžete vytvoriť tok od nuly.

Ak chcete vytvoriť tok, kliknite na ikonu Pridať nové. Tam uvidíte knižnicu šablón zúženia, ktoré sú pripravené na použitie a sú plne editovateľné v aplikácii Elementor. Vyberte ten, ktorý sa vám páči a kliknite na import.

vytvorenie nového toku

Potom budete presmerovaní do editora toku, kde môžete pomenovať tok a zmeniť usporiadanie krokov jednoduchým presunutím myšou.

Ďalej je potrebné prepojiť produkt, ktorý ste práve vytvorili, so stránkou pokladne. Upravte stránku pokladnice tak, že na ňu umiestnite kurzor myši a kliknete na ňu editovať. Prejdite nadol a na Rozloženie pokladnice kliknite na Zvoľte si produkt. Do poľa zadajte názov produktu a vyberte ho.

Môžete si tiež pohrať s ostatnými nastaveniami pokladnice, ako je dizajn, rozloženie, farba a ďalšie. Nezabudnite kliknúť aktualizovať uložte všetky svoje zmeny.

pridajte produkt na stránku pokladne

Po dokončení skopírujte adresu URL stránky s pokladňou a prejdite na ňu LearnDash > predmety. Upravte kurz, ku ktorému sa chcete pripojiť k predajnému zúženiu, ktoré ste práve vytvorili, a prejdite naň nastavenie. Posuňte zobrazenie nadol na Prístupový režim a vyberte Zatvorené. Zadajte cenu kurzu a adresu URL stránky pokladne. hit aktualizovať.

prilepiť adresu URL stránky pokladnice

Keď študenti tento kurz zakúpia, prejdú na vlastnú stránku pokladnice, ktorú ste vytvorili.

stránka s vlastnou platbou

Zabalenie

Teraz, keď ste videli, aké ľahké je vytvoriť webovú stránku kurzu online v programe WordPress, dúfam, že sa chystáte podniknúť kroky a svoj obsah tam umiestniť. LearnDash umožňuje všetkým, aj netechnickým, vytvárať krásne webové stránky kurzov za pár hodín.

Som veľmi rád, že si môžem vypočuť vaše príbehy o úspechu a som tu, aby som odpovedal na všetky vaše prípadné otázky.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map