Více než 30 úžasných statistik WordPress

wordpress hostingS více než třetinou všech webových stránek využívajících WordPress (WP) není pochyb o tom, že se jedná o nejpopulárnější a nejpoužívanější systém správy obsahu v okolí. [1] Je to CMS za více webovými stránkami, než dohromady dvě další platformy. Podle Keyword.com je “WordPress” Googled 34 miliónkrát měsíčně.


Ale toto číslo je jen špičkou ledovce, pokud jde o použití WP, dobré i špatné. Nejlépe se nazývá blogovací platforma, ale většina webových stránek na této platformě jsou eCommerce storefronts, z nichž velká část patří společnostem z žebříčku Fortune 500, jako je Fortune.com, CNN, New York Post nebo tech gigantům, jako jsou Microsoft a Facebook News. . Je to dokonce platforma za Whitehouse.gov a oficiální švédskou vládní webovou stránkou. [2]

Ať už uvažujete o WP poprvé, nebo jste jen zvědaví, kdo platformu používá a jak ji používají, máme čísla a příběhy za nimi.

Co dělá WordPress tak skvělým tvůrcem webových stránek?

wordpress rozvojTato záhlaví sama o sobě by mohla vyvolat nějakou kontroverzi. Na internetu probíhá zuřivá debata o tom, zda je to vlastně tvůrce stránek nebo prostě nejlepší platforma pro správu tvorby a publikování obsahu.

Krátká odpověď zní, že je to obojí.

Je to CMS s širokou škálou výkonných témat pro vytváření stránek a pluginů, jako jsou Beaver Builder a Divi.

Verze 5.0 a vyšší mají také vestavěný výchozí editor s názvem Gutenberg, který se více podobá funkcím drag-and-drop tradičních tvůrců webových stránek, než jeho stará platforma pro editaci slov, která se podobá MS Word. Všechny pluginy a témata musí Gutenberg podporovat, takže se nemusíte starat o kompatibilitu.

Tam, kde se WordPress liší od mnoha tvůrců webových stránek a stránek, je to, že jiné platformy poskytují hostování, ale neumožňují vám vybrat si vlastní jedinečný název domény a ve skutečnosti nevlastníte obsah, který vytvoříte. Pokud chcete migrovat další hostitelská platforma, je nepravděpodobné, že byste mohli přinést jakýkoli obsah vašeho webu s sebou. Nebudete mít problém s WordPress.

Dvě různé verze WordPress

WordPress má dvě verze, wordpress.com a wordpress.org. Verze dot com je samo hostovaná platforma, která vám poskytuje základní web zdarma, ale pro podnikové řešení může běžet až 5 000 $ ročně; To vám také způsobí problém s vlastnictvím obsahu a nedostatkem jedinečného názvu domény. WordPress.org je zcela zdarma k použití. Musíte pouze vybrat a zaregistrovat doménové jméno a najít řešení hostingu který podporuje technologii WP.

Přestože se WordPress může zdát trochu zastrašující, pokud nejste tech důvtipný, má docela mělkou křivku učení. Kódování je zabudováno do doplňků a témat, ale zkušení kodéry mohou libovolný kód upravit a přizpůsobit svým specifikacím.

Na druhou stranu se nováčci mohou rychle naučit jak přizpůsobit WordPress bez znalosti kódování a vytvoření kvalitního webu. Díky tomu je skvělá platforma pro nováčky i technické odborníky.

Pluginy a témata

Jednou z nejlepších věcí na WordPress je technologie a rámce, které podporují CMS a zvyšují funkčnost webových stránek. Mluvíme o velmi chválených a někdy posmívaných WP pluginech a tématech.

Protože WordPress je platforma s otevřeným zdrojovým kódem, jsou k dispozici stovky bezplatných témat a pluginů, které lze nainstalovat přímo z internetu Web WordPress. Ve skutečnosti jsou v současné době 55 094 pluginů v knihovně WP. Vývojáři z celého světa také vytvořili prémiový plugin a témata pro téměř každou funkci, účel a preference.

Co dělají?

Motivy jsou rozhraní front-end, které jsou nainstalovány přes kód back-end WP. Motivy jsou dodávány s vestavěnými moduly a funkcemi pro vytváření stránek, které určují rozvržení a vzhled vašeho webu WP.

Množství volných a prémiových témat

Existují témata, která jsou vytvořena za účelem vytváření webových stránek pro konkrétní průmyslová odvětví, jako je nemovitost, žurnalistika a digitální obchod, a můžete použít jedno ze stovek bezplatných témat z webu nebo zakoupit vlastní prémiová témata od společností jako Theme Forest, která má k dispozici více než 11 000 témat WP. procento majitelů webových stránek WordPress používá prémiová témata a průměrná cena licence na prémiové téma je 40 $. [3] [4]

Při nákupu motivů od renomovaného vývojáře máte výhodu podpory vývojářů, upgradů a oprav zabezpečení. Nemusíte se také obávat škálovatelnosti podle témat. Mohou být škálovány nahoru nebo dolů, jak vaše firma roste, aniž by platili víc, jako byste to s tvůrci webových stránek.

Nemusíte se tolik obávat bezplatných témat, pokud je stáhnete z webu WordPress. Ty jsou rozsáhle testovány a přezkoumány podporovat kvalitní kódování CSS a HTML a kontrolovat standardy zabezpečení a soukromí. Ujistěte se, že je aktualizujete, a odstraňte stará témata nebo doplňky, které již nepoužíváte.

Pluginy jsou doplňky, které poskytují funkčnost webů WordPress. Ty jsou také rozděleny mezi tisíce bezplatných doplňků třetích stran a prémiových doplňků. Ať už potřebujete jakoukoli funkci nebo funkci, kterou potřebujete ke zlepšení uživatelského komfortu, je k dispozici alespoň tucet doplňků nebo widgetů. Tyto možnosti sahají od pluginů, které spravují e-maily, přes ty, které posilují zabezpečení a vše mezi tím. Můžete si dokonce nainstalovat plugin Google Analytics a integrovat své Google ID s administrátorským panelem.

Nyní, když máte trochu pozadí o tom, co je WordPress a co to dělá, pojďme se podívat na další statistiky za platformou.

Použití WordPress

wp využitíStatistiky o procentu webů využívajících WordPress neříká příběh o tom, jak je celosvětově rozšířený. Tyto body zahrnují globální i konkrétní fakta a statistiky o používání WordPress.

 • Odhaduje se, že WordPress je silou za 59,9 procenty všech systémů pro správu obsahu. [5]
 • CMS je k dispozici ve 162 různých jazykových lokalitách po celém světě. [6]
 • 71 procent všech blogů WordPress je v angličtině; dalším nejběžnějším jazykem je španělština se 4,7% trhu. [7]
 • V roce 2014 poprvé stáhly neanglické verze WordPress ty anglické verze. [8]
 • Je to nejoblíbenější platforma pro vytváření webových stránek v Indii, která sklízí 47 procent podílu na trhu CMS. [9]
 • Téměř 3000 z 10 000 webových stránek je spravováno WordPressem. [10]
 • Jen v roce 2016 bylo na blogech WP publikováno téměř 117 913 148 487 slov. Hostující tribunál
 • Každou sekundu se na web WP přidá 17 nových příspěvků. [11]
 • Každý den je spuštěno 805 nových webových stránek WP. [12]

Komunita a podpora WordPress

Máte obavy z nedostatku podpory s bezplatnou platformou s otevřeným zdrojovým kódem? Tyto statistiky by vám měly ulevit.

 • WordPress nemá generálního ředitele; je to zcela řízeno dobrovolníky z open source komunity. [13]
 • Zakladatelé WordPressu, Matt Mullenweg a Mike Little, vytvořili platformu v roce 2003 jako B2B cafélog. Vytvořil neziskovou organizaci s názvem WordPress Foundation, aby chránil projekt s otevřeným zdrojovým kódem a zajistil, že bude vždy zdarma.
 • Ve Spojených státech je 175 a mimo USA více než 185 WordCampů. [15] [16]
 • Aktuálně najdete 840 Skupiny MeetUp s celkem 511 000 aktivními členy a rostoucími.
 • WordPress je známý pro své specializovaná komunita vývojářů a uživatelů. Nakonec bylo na fóru WP více než 2 030 000+ otevřených témat.
 • Existují 70 vývojářů v jádru vývojového týmu WP, a napsali více než 430 000 řádků kódu, aby vytvořili jádro platformy.
 • Mnoho vývojářů přispívajících k růstu WP jsou dobrovolníci, ale průměrný plat pro vývojáře WP je 49 185 $ ročně.

Růst WordPress

WP nepodporuje pouze růst podnikání, ale platforma sama o sobě roste a vyvíjí se každý den. Zde jsou některá fakta, která to podporují.

 • Poslední verze WordPress je 5.2. Jmenuje se Jaco a bylo staženo 27 360 583krát, 300 od doby, kdy jsem napsal tuto větu. Počítadlo stahování můžete sledovat v reálném čase tady.
 • Mezi Alexa Top 1 milion webových stránek, jsou Spouští je 74 verzí WP.

Profesionální tip: Pouze 27,9 procent uživatelů má nainstalovanou nejnovější verzi WordPress. Nezapomeňte upgradovat nebo nainstalovat nejnovější verzi WP. Zahrnuje nový výchozí editor a je méně náchylný k hackování.

Zapojení do sociálních médií

Jeden z nejzákladnějších způsobů, jak zvýšit návštěvnost vašich webových stránek a celkovou přítomnost na webu, je prostřednictvím sociálních médií. WordPress může pomoci také v oblasti sociální angažovanosti.

Doplňky a témata WordPress

Omezení funkčnosti vašeho webu WP jsou omezena pouze nainstalovanými zásuvnými moduly. Zde je několik statistik o vývoji a použití pluginu.

 • top plugin WP je balíček SEO All-in-One s více než 25 aktivními verzemi a 13 miliony stažení. Zaokrouhlení na prvních 5 je Akismet, soubory Sitemap pro Google XML, Kontaktní formulář 7 a Galerie NextGEN. Hostující tribunál; Akismet a kontaktní formulář 7 jsou zdarma.
 • Jeden z nejoblíbenější prémiové pluginy je Visual Composer a každý týden se prodává více než 2 300 kusů.
 • Akismet je nejstahovanější plugin všech dob, s více než 82 miliony stažení.
 • jiný nejlepší bezplatné pluginy jsou Yoast SEO a JetPack, což je základní startovací sada pro začátečníky WP. Každý z nich má více než 5 milionů stažení.
 • Akismet Anti-Spam zablokoval více než jeden bilion spamových komentářů a zastavil více než 23 miliard pokusů o hackování. Hostující tribunál
 • WordFence pouze v březnu 2019 blokovalo více než 4 952 346 311 útoků na webové stránky WP. Odrazuje 90 000 útoků každých 60 sekund.
 • Doplněk WooCommerce má 23 procent všech webových stránek elektronického obchodu a bylo staženo více než 30 milionůkrát.
 • nejoblíbenější plugin pro tvorbu stránek je Elementor s přibližně 430 000 staženými za týden.
 • Je tu nový Výchozí motiv WP vydáváno každý rok.
 • Existují téměř 6 000 bezplatných témat v adresáři WP.
 • dvě nejlepší témata zdarma jsou Divi a Genesis, každý s 10 procenty celkových webových stránek WP.
 • Nejlepší prémiové téma všech dob je Avada podle tematického lesa; má více než 450 000 nákupů.

Profesionální tip: Jednou z největších chyb zabezpečení webových stránek WP je použití zastaralých pluginů a témat. Upgradujte své pluginy, nezapomeňte nainstalovat bezpečnostní záplaty okamžitě a úplně odinstalujte staré, zastaralé, nepoužívané a nepodporované pluginy. Jejich deaktivace neznamená, že jsou bezpečnější.

Profesionální tip: Používejte pouze doplňky od renomovaných vývojářů, kteří byli testováni a zkontrolováni.

Zabezpečení WordPress

I když nejste zapojeni do elektronického obchodování, zabezpečení online je stále důležité. Toto jsou čísla za bezpečností webových stránek WP, dobrá a špatná.

Profesionální tip: Nikdy nepoužívejte výchozí heslo na žádné platformě.

Výběr hostingové platformy WordPress

Popularita WordPress spočívá nejen v jeho škálovatelnosti a všestrannosti, ale ve skutečnosti, že je zdarma a snadno integrovatelná do řady prostředí. Jediné náklady spojené s používáním WP jsou nákupy motivů a pluginů, registrace domény a hosting. To může být až 50 $ ročně, celkem. [30]

Mnoho hostingových balíčků vám poskytne registraci domény jako součást služby a dokonce vám hodí e-mailové adresy specifické pro danou doménu. Pokud máte pouze jeden web, mělo by stačit výběr stejného hostitele a registrátora domény. Pokud však provozujete web s velkým objemem nebo více domén, mohlo by být lepší ponechat registrační a hostingovou platformu odděleně.

Při hledání nejlepší hostingové řešení pro váš web WP, vzít v úvahu následující:

 • Minimální požadavky. Jakákoli hostitelská platforma by měla podporovat minimální požadavky WP u PHP verze 7.3 nebo vyšší, MySQL verze 5.6 nebo vyšší nebo MariaDB verze 10.1 a vyšší, a mít podporu HTML.
 • Škálovatelnost. Chcete maximální možnou rychlost a šířku pásma k dispozici a další zdroje jsou dostatečné pro váš typ webových stránek, očekávaný provoz a růst.
 • Podpěra, podpora. Zákaznická podpora by měla být přístupná 24/7 prostřednictvím různých metod.
 • Uptime. Mnoho hostingových služeb zaručuje určité procento dostupnosti; 99+ procent je standardní, ale ujistěte se, že tuto záruku dostanete písemně.

Pokud provozujete svůj web z počítače s operačním systémem Linux, je kompatibilní s PHP a MySQL. Hostingové platformy, které podporují Windows OS, jsou kompatibilní s ASP, .NET, Microsoft Access a Microsoft SQL (MSSQL).

Závěrečné myšlenky

Nyní, když máte několik faktů k zálohování toho, co mnozí z nás již vědí o výhodách WordPress, můžete začít dnes vytvářením ideálního webu pro publikování blogu, pobavení publika nebo růst vašeho online podnikání. Jen se ujistěte, že jste také dodržovali varování týkající se zabezpečení a SEO, abyste zajistili, že vaše webové stránky a provoz jsou chráněny před běžnými kybernetickými hrozbami a že máte nastaven a maximalizován váš WP, abyste zlepšili hodnocení vyhledávače a poskytování obsahu..

[1] https://kinsta.com/wordpress-market-share/
[2] WinningWP
[3] https://themeforest.net/
[4] https://winithemes.com/blog/infographic-the-current-capacity-of-wordpress/
[5] https://w3techs.com/technologies/details/cm-wordpress/all/all
[6] https://digital.com/blog/wordpress-stats/
[7] https://99firms.com/blog/wordpress-statistics/
[8] http://www.wpblogington.com/data/wordpress-2015.php
[9] https://www.codeinwp.com/blog/wordpress-statistics/
[10] http://trends.builtwith.com/cms
[11] http://torquemag.io/13-surprising-wordpress-statistics/
[12] https://w3techs.com
[13] https://www.isitwp.com/interesting-wordpress-stats-facts/
[14] https://www.codeinwp.com/blog/wordpress-statistics/
[15] https://central.wordcamp.org/news/2016/03/30/wordcamps-in-2015/
[16] https://www.codeinwp.com/blog/mesmerizing-wordpress-stats/

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector