Recenze rakety WP 2020

Recenze WP Rocket 2020: Je to skutečně nejlepší plugin pro mezipaměť WordPress?

Ukládání do mezipaměti je nesmírně důležitým aspektem optimalizace webových stránek, který může rychle váš web rozbít, pokud nebudete opatrní. Existuje spousta bezplatných a placených pluginů pro ukládání do mezipaměti WordPress, ale musíte si vybrat jeden s velkou podporou a funkcemi pro vaše potřeby.


WP Rocket je mnohými považován za nejlepší plugin pro mezipaměť WordPress, protože je uživatelsky přívětivý a má další funkce, ale je to opravdu nejlepší plugin pro ukládání do mezipaměti WordPress? Zjistěte v této recenzi.

Zde je přehled toho, co se chystáme pokrýt:

 1. Přehled rakety WP
 2. WP Rocket: Systém stanovení cen a licencí
 3. WP Rocket: Funkce a nastavení
 4. WP Rocket: Co se mi na tom líbí
 5. WP Rocket: Co se mi na tom nelíbí
 6. Recenze rakety WP: Závěrečné myšlenky

Souhrn:

Jen málo pluginů pro ukládání do mezipaměti WordPress může porazit WP Rocket z hlediska výkonu, snadnosti použití, podpory a pravidelných aktualizací a dalších funkcí. Jedinou nevýhodou je, že je to dražší než její protějšky, ale pro funkce a výhody, které získáte, je to docela dobrý obchod.

Přehled rakety WP

WP Rocket je plugin pro ukládání do mezipaměti a optimalizaci výkonu, vhodný pro začátečníky, který slibuje, že se WordPress rychle načte několika kliknutími. V současné době je používán na 700K + webech, zvyšuje dobu načítání vašeho webu o:

 • Vytváření mezipaměti stránky
 • Komprese souborů HTML, JavaScript a CSS
 • Lazyload obrázku
 • A další optimalizační funkce

Protože ji můžete nastavit několika kliknutími, aniž byste potřebovali složitá nastavení, je to skvělý nástroj pro začátečníky bez technologie, kteří mají rychlejší weby..


WP Rocket: Systém stanovení cen a licencí

WP Rocket má tři cenové plány:

Cenový plán rakety WP

Jak je vidět zde, licence na všechny balíčky trvá jeden rok. Dokud je vaše licence aktivní, budete mít přístup k podpoře a aktualizacím pluginů. Jakmile se platnost licence blíží ke konci, obdržíte e-mail s výzvou k obnovení licence se slevou.

WP Rocket bude pokračovat v činnosti i po vypršení licence, ale podpora a aktualizace pluginů již nebudou k dispozici.

Mají také 14denní záruku vrácení peněz.


WP Rocket: Funkce a nastavení

WP Rocket nabízí užitečné funkce, které usnadňují optimalizaci jakéhokoli druhu webových stránek.

1. Rychlé nastavení

Velkým problémem s dalšími pluginy pro ukládání do mezipaměti WordPress je složitost nastavení a konfigurace i pro pokročilé uživatele. To chtěli tvůrci WP Rocket vyřešit vytvořením pluginu pro ukládání do mezipaměti, který trvá jen několik minut.

Jak nainstalovat a aktivovat WP Rocket

Po jeho zakoupení získáte odkaz ke stažení, kde byste měli mít možnost stáhnout soubor pluginu ZIP. Stáhněte si zip soubor a nahrajte jej do WordPress kliknutím “Přidat nový” pod Pluginy, pak klepnutím „Nahrát plugin“.

Nahrávání rakety WP

Jakmile na to kliknete, zobrazí se tlačítko s nápisem “Vyberte soubor”. Klikněte na to, vyhledejte soubor pluginu ZIP, vyberte jej a klikněte na “Nainstalovat nyní”.

Instalace rakety WP

Proces instalace bude trvat několik sekund. Jakmile je hotovo, měli byste vidět tlačítko, které říká „Aktivovat plugin“. Klepnutím na toto tlačítko aktivujete WP Rocket.

Aktivace rakety WP

Jakmile aktivujete WP Rocket, automaticky se spustí ukládání do mezipaměti. S tímto pluginem však můžete udělat mnohem víc.

Po aktivaci pluginu se dostanete na seznam všech nainstalovaných pluginů. Jakmile tam budete, musíte hledat WP Rocket a kliknout „Nastavení“ pod tím:

Nastavení rakety WP

Můžete také jít kliknutím na „Nastavení “ v levém panelu WordPress a klepnutím „WP Rocket“. Poté uvidíte oblast nastavení WP Rocket:

Nastavení rakety WP

Na levém panelu uvidíte všechny možnosti konfigurace ukládání do mezipaměti, optimalizace souborů, načítání médií, předběžné načítání mezipaměti, optimalizace databáze, CDN, optimalizace obrazu a další.

2. Page Caching

Ukládání stránek do mezipaměti je nejzákladnější funkcí WP Rocket. Mezipaměť webu ukládá vybraný obsah stránky, jakmile uživatel poprvé navštíví stránku. Když uživatel znovu navštíví stejnou stránku, mezipaměť webu vyvolá uložený obsah a načte jej mnohem rychleji než při první návštěvě.

Chcete-li konfigurovat nastavení ukládání do mezipaměti pomocí WP Rocket, přejděte na „Nastavení“ v levém panelu WordPress klikněte na „WP Rocket“, a poté uvidíte oblast nastavení WP Rocket.

Klikněte na “Mezipaměti” a budete moci upravit mobilní ukládání do mezipaměti, ukládání uživatelů do mezipaměti a nastavení doby životnosti mezipaměti.

Základní pravidla cache pro WP Rocket

Můžete také nastavit pokročilá pravidla pro ukládání do mezipaměti, například vyloučení stránek, vymazání adres URL a další. Tato nastavení lze nalézt v „Pokročilá pravidla“:

Pokročilá pravidla mezipaměti WP Rocket

3. Prohlížeč mezipaměti

Při ukládání do mezipaměti prohlížeče jsou statické soubory webové stránky uloženy v prohlížeči (např. Google Chrome). Jakmile návštěvník znovu navštíví tuto stránku, nemusí se statické soubory znovu načítat, což vede k rychlejšímu načítání.

4. Minifikace

WP Rocket také redukuje hmotnost souborů CSS, JavaScript a HTML díky minifikaci. To vede k rychlejšímu načítání.

5. Optimalizace databáze

Na rozdíl od mnoha jiných modulů pro ukládání do mezipaměti vám program WP Rocket také umožňuje vyčistit databázi a odstranit nadýmání a zmenšit jeho velikost. Můžete nastavit pravidelný plán čištění databáze nebo to udělat ručně.
Chcete-li nakonfigurovat nastavení optimalizace databáze, přejděte do oblasti Nastavení rakety WP a klikněte na “Databáze”.

Optimalizace databáze rakety WP

Zde budete moci smazat revize, automatické koncepty, koše, spam a koše komentáře a další zaškrtnutím jejich políček.

Ve spodní části uvidíte možnost „Naplánovat automatické čištění“ což vám umožní naplánovat denní, týdenní nebo měsíční úklid databáze. Při zálohování databáze však buďte opatrní, protože vyčištění nelze vrátit zpět.

Jakmile nastavíte nastavení, klikněte na “Optimalizovat”.

Optimalizace databáze rakety WP

6. Lazyload

Čím více obrázků má vaše stránka, tím déle trvá načítání. Jednoduchým řešením je zde funkce Lazyload, která načítá obrázky pouze tehdy, když návštěvníci posouvají stránku dolů, než aby načítali každý obrázek najednou.

Můžete povolit nebo zakázat lazyload obrázků, prvků iframe a videí v systému „Média“ sekce. Můžete také povolit / zakázat emodži a vkládání.

WP Rocket lazyload

7. E-commerce přátelský

Mnoho pluginů pro ukládání do mezipaměti není kompatibilních s pluginy pro elektronický obchod, jako je Woocommerce, což způsobuje návštěvníkům nejrůznější problémy..

Protože tyto pluginy ukládají do mezipaměti všechny stránky, včetně košíku, pokladny a datových stránek účtu, návštěvníci nebudou moci vidět aktualizované vozíky a další podrobnosti. Pokud nebude zaškrtnuto, bude to mít vážný dopad na vaši firmu.

WP Rocket je plně kompatibilní s doplňky elektronického obchodování, jako je Woocomerce, Easy Digital Download, iThemes Exchange, Jigoshop a WP-Shop. Všechny stránky Woocommerce jsou automaticky detekovány a neukládány do mezipaměti.

8. Vícejazyčná kompatibilita

WP Rocket je také kompatibilní s překladovými pluginy jako qTranslate, Polylang a WPML.

Další funkce:

 • Optimalizace obrazu
 • Komprese GZIP
 • Předběžné načítání souboru Sitemap
 • Předpětí mezipaměti
 • Optimalizace písem Google
 • Odložené načítání JS
 • Předběžné načtení DNS
 • Mobilní detekce
 • Přátelský pro vývojáře
 • Kompatibilní s Google Analytics, Facebook Pixel, Lak, Cloudflare a Sucuri

WP Rocket: Co se mi na tom líbí

Co se mi na WP Rocket nejvíc líbí, je to jeho práce. Urychluje načítání webu tak, jak to osobně zažili a zažili ostatní uživatelé. Jeden z jejich uživatelů zaznamenal pokles doby načítání stránky z 2,10 na 1,36 sekundy nebo o 54% rychlejší.

Díky jeho dalším funkcím, jako je Lazyload, optimalizace obrazu a optimalizace databáze, je také snazší udržovat webové stránky rychlé a lehké.

Také vždy hledám správnou dokumentaci v zásuvných modulech, jako jsou funkce, tipy, návody a dokonce i návody, pro případ, že bych potřeboval malou pomoc. V případě WP Rocket byla nalezena dokumentace tady je dostatečně komplexní a nápomocný, aby někoho vedl, jak jej začít používat, jak řešit běžné problémy a různé věci, které s ním můžete dělat.

WP Rocket také není jedním z těch pluginů, které vydali a zapomněli jeho vývojáři. Protože se jedná o placený plugin, skuteční lidé jej neustále aktualizují 2-3krát měsíčně, aby se zbavili chyb a zvýšili jeho výkon. Tím je také zajištěno, že je vždy kompatibilní s nejnovější verzí WordPress.


WP Rocket: Co se mi na tom nelíbí

Jediným způsobem, jak je kontaktovat, je vytvoření vstupenky nebo vyplnění kontaktního formuláře. Protože se očekávání uživatelů neustále zvyšují, domnívám se, že je nejvyšší čas na své webové stránky uvést telefonní číslo nebo aplikaci pro live chat, aby byl celý proces rychlejší.

Začátkem roku 2018 také společnost WP Rocket změnila celé uživatelské rozhraní, aby zlepšila své zkušenosti se značkou. I když se to některým uživatelům líbilo, osobně jsem to neměl, protože to bylo trochu dezorientující.

WP Rocket také nenabízí bezplatnou zkušební verzi ani bezplatnou verzi, která by mohla být užitečná pro lidi, kteří se chtějí dozvědět, jak to funguje a zda je to v pořádku.

Kromě těchto drobných věcí, WP Rocket zaškrtne všechny políčka a doporučuji to každému, kdo hledá snadné řešení pomalého webu..


Recenze rakety WP: Závěrečné myšlenky

Pokud hledáte bezpečné a rychlé řešení, které zajistí rychlý a optimalizovaný web, WP Rocket je to nejlepší, co můžete za své peníze získat.

Přestože nenabízejí bezplatnou zkušební verzi nebo bezplatnou verzi, můžete si být jisti, že je to skutečně jeden z nejjednodušších a nejúčinnějších pluginů pro ukládání do mezipaměti WordPress. Má také pěkné doplňky, které usnadňují optimalizaci webových stránek.

Pokud jste na plotě o utrácení peněz za plugin, o kterém si nejste jisti, můžete využít jejich 14denní záruky vrácení peněz.

Celkově vzato, s ohledem na jejich funkce a uživatelskou podporu, velmi doporučuji WP Rocket každému, kdo hledá spolehlivý plugin pro ukládání do mezipaměti WordPress..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector