Proč je třeba dávat pozor na příliš mnoho pluginů

Pluginy jsou úžasné. Rozšiřitelnost a funkčnost, které poskytují, jsou jednou z největších funkcí WordPressu a dalších webů. Majitelé webových stránek mohou nainstalovat pouze plugin, aby optimalizovali obrázky, sledovali provoz, dávali návštěvníkům opt-in a dokonce zvyšovali bezpečnost.


Při instalaci příliš velkého množství pluginů je však třeba zvážit problémy. Výkon webů může ovlivnit vysoký počet pluginů, způsobit zpoždění s časy načítání stránky, a mohou dokonce zavést bezpečnostní chyby na váš web.

Zde jsou některé z nejlepších argumentů proti tomu, aby se pluginy rozšířily přes palubu.

Bezpečnost může být ohrožena

Při instalaci zásuvných modulů se spoléháte na to, že kód třetích stran neobsahuje chyby zabezpečení. To je jedna z kompromisů s pokročilými funkcemi pouhou instalací pluginů.

Podle webu zabezpečení WordPress Wordfence, téměř polovina všech útoků na webové stránky pochází ze skriptování mezi weby (známé také jako XSS).

Hackeři přidávají škodlivé skripty přímo do kódu zastaralého nebo nezabezpečeného pluginu. Jakmile skripty poskytnou hackerům přístup na web je ohrožen.

Selhání webu a problémy s výkonem

Je dobře známo, že návštěvníci opustí web, pokud načtení stránky trvá déle než tři sekundy. Podle Neil Patel, slavný internetový obchodník, zkrácení doby načítání stránky může výrazně zvýšit počet konverzí na webu.

I když cílem vašeho webu nejsou konverze, rychlé načítání stránky také udržuje návštěvníky v interakci a brání jim v odchodu příliš brzy. Vysoká míra okamžitého opuštění (návštěvníci, kteří rychle opouštějí web) může být známkou problémů s výkonem.

Každý nainstalovaný plugin přidává do prohlížeče řádky kódu a jeho zpracování trvá dlouho. Čím méně kódu, tím vyšší bude rychlost načítání stránky. Docela jednoduché věci.

Příliš mnoho pluginů to ne’Dobře zapadající do sebe nebo dopadový výkon může výrazně zpomalit dobu načítání stránky a dokonce způsobit zhroucení stránek. To je další argument pro výběr zásuvných modulů moudře.

Problémy se souborovým a databázovým prostorem

databázový prostorStejně jako u jiných kódů zabírají pluginy prostor. Některé pluginy zabírají více místa než jiné a mohou dokonce shromažďovat mnoho dat, která by také zabírala souborový a databázový prostor pro váš web. Vynásobte tuto daň ze souborů a databáze velkým počtem nainstalovaných pluginů a uvidíte, kde by se mohl stát problém.

Před instalací jakéhokoli pluginu (nebo softwaru v této věci) by měl být proveden průzkum systémových požadavků a úložného prostoru..

Udržujte krok s aktualizacemi a neaktivními pluginy

Hackeři mohou použít neaktivní nebo zastaralé pluginy k získání přístupu k webové stránce. Doporučujeme se často přihlásit na web’s dashboard a klikněte na “Pluginy” sekce. Odtud by měla být sekce pro “Neaktivní” pluginy. Neaktivní pluginy by měly být deaktivovány a odstraněny.

Pokud funkce, kterou jste hledali s odstraněným pluginem, je stále nezbytná, aby web fungoval tak, jak bylo zamýšleno, hledejte jiný plugin jako náhradu.

Pluginy navíc často vyžadují časté aktualizace, které mohou zahrnovat opravy důležitých aktualizací zabezpečení. Pokud nebudete držet krok s aktualizacemi, může být váš web vystaven riziku. Příliš mnoho zásuvných modulů a možná budete mít problém udržet krok se všemi aktualizacemi.

Konflikty pluginů

pluginy webových stránekProgramátoři píší kód pro pluginy. Tento kód může být v přímém konfliktu s kódem napsaným jiným technikem pro jiný plugin. Představte oba tyto pluginy na svůj web a mohlo by to mít vážné důsledky a dokonce by mohlo dojít k poškození dat.

Pluginy mohou být tvořeny tisíci řádků kódu a přestože existují standardy kódování pro pluginy, inženýři stále dělají chyby. Tyto chyby mohou mít vliv i na jiné pluginy nebo celkový výkon webové stránky.

Čím více zásuvných modulů jste nainstalovali, tím je pravděpodobnější, že budete mít tyto související problémy. Snížení počtu pluginů snižuje šance na konflikty a problémy s kódem pluginu.

Nyní, když víme o potenciálních dopadech, které mají příliš mnoho pluginů, zde’s jak postupovat.

Jak přistupovat k volbám pluginu

webový design

 1. Zjistěte potřebu pluginu’s Funkčnost – existuje zřejmá potřeba konkrétních pluginů, jako je zabezpečení, optimalizace stránek, SEO, marketing atd. Všechny ostatní pluginy by měly být hodnoceny na základě výše uvedených potenciálních rizik..
 2. Ujistěte se, že je získáváte z důvěryhodného zdroje – ne všechny pluginy jsou vytvořeny rovnocenné. Je lákavé pokračovat a instalovat pluginy, zejména pokud jsou zdarma. Pamatujte však, co se může stát, by vás však mělo přimět k provedení průzkumu a čtení recenzí před instalací čehokoli na váš web. Postupujte účelně a opatrně.
 1. Otestujte kompatibilitu pluginů s ostatními aplikacemi / pluginy – ani plugin z důvěryhodného zdroje nemusí hrát dobře s jinými pluginy. I dobrý kód může představovat konflikty. Nejlepší je sledovat web’s výkonem po instalaci pluginu, abyste se ujistili, že neexistují žádné problémy.

Kolik pluginů je příliš mnoho

Neexistuje žádná přesná věda ani přímá odpověď na otázku, kolik pluginů je příliš mnoho. Odpověď závisí na podrobnostech webové stránky a unikátní kombinaci pluginů a kódu. I když se to může zdát kontraintuitivní, bylo by nejlepší nainstalovat plugin pro sledování výkonu ostatních pluginů. To může pomoci určit problematický plugin a upozornit vás na problémy s vaším webem.

Kromě pluginu, který monitoruje ostatní pluginy, je nejlepší sledovat důsledně celkový výkon webu a zastaralé nebo neaktivní pluginy a zároveň provádět rutinní audity komponent webových stránek a potřebu aktivních pluginů. Tyto kroky mohou výrazně snížit riziko běží tak, že má příliš mnoho pluginů.

Lekce dne – zpomalte pluginy

Hackovaný nebo špatně fungující web může zničit pověst značky a může dokonce způsobit značné finanční ztráty. Přestože snadnost instalace a osvobození od vytváření vlastního kódu pro web je lákavá, je důležité si uvědomit, že pluginy představují řadu rizik, jak je uvedeno výše. Software přidaný na web by měl být vybrán rozumně.

Vynikajícím postupem při vyhodnocování pluginů je pokusit se určit skutečnou potřebu. Pokud plugin není nutný a nepomáhá cílům vašeho webu, prostě jej neinstalujte. Nezapomeňte také odinstalovat doplňky, které jsou neaktivní, nebo je prostě nepoužíváte. Vyzkoušejte pluginy, abyste před jejich spuštěním předešli problémům.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map