Pochopení umístění datového centra (Proč lepší)

Kolik webů je na světě? Byli byste překvapeni, když zjistíte, že existuje o něco více než miliarda webových stránek? To znamená, že existuje jeden web pro každých osm lidí.


To samozřejmě neznamená, že všechny tyto webové stránky jsou aktivní. To’Odhaduje se, že pouze asi 200 milionů z nich je aktivně využíváno. Mezi nimi jsou stovky milionů existujících hostitelských jmen.

Pokud existují stovky milionů webových stránek, všechny potřebují poskytovatel hostingu. Odhaduje se, že v současné době existují stovky a v závislosti na tom, koho se zeptáte, tisíce poskytovatelů hostingu a serverů po celé planetě.

Majitelé malých podniků a jednotlivci, kteří mají vlastní webové stránky, používají tyto poskytovatele hostingu již řadu let. U těchto jedinců se nestojí za to zřídit vlastní hosting. Off-site hosting je tam, kde je pro ně.

U větších společností je situace jiná. Mnoho větších společností se rozhodlo ponechat si své webové stránky’s servery na místě. Nebo mohou použít soukromá datová centra. Mnoho jich je migrace jejich výpočtů do cloudu. To vedlo k explozi množství datových center, která existují po celém světě. Každé nové datové centrum je větší než to, které mu předcházelo.

V současné době existuje po celém světě téměř 500 hyperscale datových center. Patří sem datová centra používaná na Facebooku, Amazonu, Google, Alibaba a Baidu.

Kromě toho existují datová centra různých velikostí přesahující 8,6 milionů.

V době psaní tohoto dokumentu představují velká datová centra více než 70 procent výstavby datových center poskytovatele služeb, pokud jde o vesmír po celém světě..

Tato datová centra mají masivní dopad na životy běžných lidí. Z tohoto důvodu je pochopitelné, že mnozí se zeptali, kde jsou tato velká datová centra umístěna.

Kde se nacházejí velká datová centra na světě?

Může být obtížné porovnat velikost různých datových center po celém světě. Je tomu tak proto, že některá datová centra jsou jen budovy, které v nich obsahují tunu serverů. Ostatní mají vybavení, včetně konferenčních prostor, kanceláří a dokonce i obytných prostor.

Když budete držet krok s novinkami v datových centrech, zdá se, že každý měsíc je zde nový projekt, který je oznamován. Zdá se, že společnosti soupeří o sebe navzájem a vytvářejí datová centra, která jsou větší a lepší než ta, která jim předcházela. Když se podíváte na datová centra umístěná na mapě, jasně vidíte, kolik úsilí a finančních prostředků je investováno do jejich tvorby.

Soutěží o to, aby byl největší

Když se podíváte na plány pro některá z datových center, která se chystají v příštích několika letech přejít na internet, nemůžete si pomoci, ale budete ohromeni tím, jak tato nová centra zakrsnou mega centra, která byla vybudována v posledních několika letech..

Byly chvíle, kdy se zařízení jako The Lakeside Technology Center v Chicagu, Illinois nebo Switch’Zařízení SUPERNAP v Las Vegas bylo považováno za největší datová centra na světě, přičemž každé z nich mělo kolem 1 000 000 ft.².

Nejbližšími konkurenty byly datová centra, která měla někde mezi 400 000 a 600 000 ft.². Nechat’Když se tato datová centra otevírají, nejsou to kluci, považovali se také za monstra. Jak se věci změnily. Nyní je datové centrum, které má 1 000 000 ft.², jen stěží na mapě. Projekty datových center, která se v současné době staví, zahrnují kampaně s více budovami s miliony čtverečních záběrů. Byly navrženy s ohledem na flexibilitu. Cílem je umožnit další růst datového centra na základě aktuální poptávky.

Jen přemýšlejte o China Telecom Data Center. Centrum se nachází v informačním parku Inner Mongolia. V době psaní tohoto článku je to největší datové centrum na světě. Pokrývá působivých 10 700 000 ft.². Je domovem počítačového datovacího centra, call center, kanceláří, obytných prostor pro zaměstnance a skladů. Toto je drahé datové centrum. Stavba se odhaduje na více než 3 miliardy dolarů. Vezměte si tedy Lakeside Technology Center.

Světové datové centrum Vortex

Ulička datového centra v Loudoun County, VA je považována za Data Ctr., Vortex. K tomu přispělo několik faktorů, včetně infrastruktury v oblasti, umístění oblasti a pobídek stanovených vládními úředníky.

světové datové centrum

Při diskusi o relevantnosti svého kraje Loudounský úřad pro hospodářský rozvoj uvedl, že přes Loudoun protéká více než 70 procent internetového provozu po celém světě.’s datová centra na denní bázi.

Když to poprvé uslyšíte, může to znít zveličeně, dokud si neuvědomíte, že spotřebitelé hyper mega dat, včetně Facebooku, Amazonu a Microsoft, všichni vlastní nebo pronajímají nemovitosti v této zóně. Kromě těchto příšer je v této oblasti pronajato nebo vlastněno místo 3 000 dalších technologických společností.

Firemní centrum DuPont Fabros Ashburn a školní areál Ashburn Digital Realty jsou několik velkých zařízení, která volají Loudoun County. V této oblasti je více než 60 zařízení, což zabírá miliony metrů čtverečních. Toto číslo denně roste.

Něco podobného se děje ve Vnitřním Mongolsku. Čína využívá chladného počasí, velkého množství srážek a dalších jedinečných vlastností této oblasti k vytvoření mega center, která jsou miliony metrů čtverečních velká.

Samozřejmě, jak je uvedeno výše v datovém centru China Telecom, ne všechny prostory v těchto datových centrech jsou využívána pro servery. Část prostoru se používá na bydlení, kanceláře, chladírnu, obchodní služby a téměř cokoli jiného, ​​co mohou počítače udělat. Čína je na druhém místě, ale má před sebou dlouhou cestu, než se přiblíží USA.

Spojené státy v současné době hostí polovinu světa’s 100 000 nejnavštěvovanějších webů. Čína a Německo jsou hostitelem asi 5 000 nejlepších webů. Phoenix, Arizona je nejoblíbenějším městem pro nejpopulárnější webové stránky. Jedním z důvodů je skutečnost, že webhostingový gigant GoDaddy, spolu s Cyrus One a Digital Realty Trust, si dělají svůj domov ve Phoenixu v Arizoně..

Je to všechno o umístění

Budování velkých datových center je nákladné a údržba je nákladná. Vytvářejí velké množství energie a tepla, takže potřebují složité chladicí systémy i složité síťové systémy. Mnoho datových center spotřebovává stejné množství energie, jaké město střední velikosti potřebuje.

Je zřejmé, že z důvodu velkého množství zabezpečených dat, která tato datová centra mají, musí být bezpečná a spolehlivá. Zároveň musí být dostatečně flexibilní, aby se mohli přizpůsobit potřebám svých zákazníků. Při výběru správného umístění pro velké datové centrum musí společnosti zvážit náklady na elektřinu, kolik země bude stát a jak daleko budou jejich data muset cestovat, aby se dostali tam, kam musí jít..

Při přemýšlení o rychlosti přenosu dat a umístění datového centra musí společnosti zvážit uživatele, kteří budou obsluhovat. Například burza v New Yorku vyžaduje rychlosti přenosu dat v milisekundách. Aby bylo možné tuto službu poskytovat, musí být datové centrum co nejblíže jednotlivcům, kterým poskytuje služby. V případě newyorské burzy cenných papírů to musí být do 50 mil.

Normální lidé nevyžadují rychlost přenosu dat nikde poblíž tohoto rychle. Většina lidí si vede dobře s rychlostí přenosu dat měřenou zlomky vteřin. Například když mluvíme o zařízení Supernap společnosti Switch v Las Vegas, mluvíme o zařízení, které je od Las Vegas vzdálené 270 mil. Data jsou schopna přenést z datového centra do Las Vegas za sedm ms.

Facebook zaujal nový přístup tím, že vybudoval datové centrum na okraji polárního kruhu u Severního Švédska. Toto umístění umožňuje Facebooku využívat vodních generátorů k napájení jejich serverů. Jsou schopni použít arktický vzduch k chlazení svých serverů. Díky tomu je server Facebooku v polárním kruhu energeticky efektivní.

Následují další vývojáři datových center. Hledají způsoby, jak využít zelenou energii ke snížení dopadu svých datových center na životní prostředí a zároveň ke snížení nákladů na jejich provoz.

Meteorický růst internetu

Pokud čtete průměrnou rychlostí, od doby, kdy jste začali číst tento článek, až dosud, bylo vytvořeno více než 1200 webových stránek. To podtrhuje velký dopad, který má World Wide Web. Datová centra, která mají 2 000 000 ft.², brzy nebudou zahrnuta do největších světových datových center. Pravděpodobně uvidíme větší důraz kladený na infrastrukturu jako službu i na platformu jako službu. Tyto dvě technologie spolu se softwarem jako služba dělají z datových center životní prostředí podnikání.

Velkou roli v tom hraje také koncertní trh. Je tolik lidí, kteří vydělávají peníze z internetu. Nyní je důležitější než kdy jindy, abyste mohli identifikovat nejlepšího hostitele webových stránek, dozvědět se, jak funguje jejich infrastruktura, a ujistěte se, že se měří podle vašich potřeb..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map