Jak přizpůsobit WordPress

wordpress rozvojWordPress je dominantní webová platforma kolem a z dobrého důvodu. To’je snadno použitelný, neuvěřitelně přizpůsobitelný a je součástí většiny kvalitní poskytovatelé webhostingu.


Pojďme se pustit do toho, jak si můžete přizpůsobit své stránky WordPress poté, co dostanou svůj hostingový prostor na druhou.

Nastavení nejprve

Jakmile je nainstalována aplikace WordPress a chcete ji začít přizpůsobovat vašim potřebám, můžete ji upravit’je dobré začít se základy. Přizpůsobením nastavení a ovládacích prvků získáte větší přesnost při provedených úpravách a umožní vám přizpůsobit zbytek webu podle vašich představ.

Vaše úvodní stránka WordPress bude mít “Vítejte” a “přizpůsobte si svůj web” knoflík. Ignorujte to; namísto, klikněte na “možnosti obrazovky” kartu v pravém horním rohu obrazovky. Toto místo zobrazí sbírku zaškrtávacích políček, která vám kdykoli ukážou, co vidíte na obrazovce. Pokud to nechcete, můžete je zrušit’nestarám se o některé z nich.

Dále můžete přetahovat pole, která chcete ponechat kolem obrazovky, podle vašich preferencí nebo podle toho, jak často si myslíte, že’Budu používat krabice. Například Rychlá pracovní verze může být dobrou volbou, pokud zjistíte, že často přicházíte s poznámkami nebo hrubými koncepty blogových příspěvků. Na druhou stranu většina lidí vyhrála’Nebudete se zajímat o události a novinky WordPress, pokud nejste vy’znovu vývojář.

Poté přejděte na Tlačítko nastavení WordPress, který je umístěn v levém menu. Ty by měly být nastaveny dostatečně dobře pro většinu uživatelů hned za pálkou, ale pomáhá to projít a ujistit se, že vše je ve skvělém stavu. To je také místo, kde si přizpůsobíte několik hlavních aspektů svého webu, například název.

Nastavení WordPress

Je také vhodné zkontrolovat, zda se adresa webu a adresa WordPress vzájemně shodují; ty ne’Nechcete, aby se návštěvníci ztratili na cestě na váš web!

Zde můžete také nastavit, aby vaše domovská stránka byla co’jsou zobrazeny na začátku, nikoli na zdroji blogu (což je výchozí).

My’d také doporučujeme nastavit “U každého příspěvku ve zdroji uveďte…” možnost “souhrn”. To způsobí, že vaše příspěvky budou shrnuty, což lidem pomůže rychleji procházet vaším obsahem a rychleji se načte vaše stránka. Kromě toho se ujistěte, že vaše “viditelnost vyhledávače” není zaškrtnuto, aby Google mohl najít váš web pro účely provozu.

Kromě těchto základů existuje celá řada dalších nastavení, se kterými se můžete touto stránkou pohrávat. My’d doporučujeme zkontrolovat nastavení ochrany osobních údajů, protože vám umožní vybrat stránku ochrany osobních údajů automaticky vytvořenou programem WordPress. To je neocenitelné, pokud plánujete mezinárodní dopravu s ohledem na GDPR.

Uživatelé – přidávání a odebírání

Nechat’s další hlavou do nabídky Uživatelé, která by měla být na stejné levé konzole. Zde můžete vytvářet nové uživatelské profily nebo upravovat uživatelské profily kohokoli aktuálně v systému. To vám umožní určit, kdo má určitá oprávnění a přihlašovací údaje.

Tlačítka jsou docela samozřejmá. “Přidat nového uživatele” umožňuje přidat na web nového uživatele a vyžaduje, abyste o nich vyplnili určité informace, včetně uživatelského jména a e-mailové adresy. Můžete si upravit jejich roli a udělit jim určitá oprávnění pomocí “role” ovládání dole.

Wordpress-add-new-user

Pokud se rozhodnete přivést na web více lidí pro účely vytváření nebo úpravy obsahu, můžete také upravit uživatelské profily a upravit oprávnění nebo ovládací prvky pro správu. Pokud používáte tuto nabídku, buďte opatrní’přivedu někoho tak, abys to nedělal’t náhodně jim udělit úplná oprávnění správce, pokud jim nedůvěřujete 100%.

A konečně, tato část webu vám umožňuje změnit své heslo a můžete dokonce použít WordPress ke generování silných hesel, pokud potřebujete nějakou pomoc. Vzhledem k tomu, WordPress’s občasnými problémy se zabezpečením’Je to skvělý nápad použít tento ovládací prvek několikrát do roka změnit heslo.

Téma Věci

Teď to’je čas se dostat do zábavné části přizpůsobení WordPress: témata!

V závislosti na hostitelském balíčku nebo WordPressu si naplánujete’vybral jsem si, vy’Budu mít přístup k několika desítkám nebo několika tisícům témat. Tato řada kreativních příležitostí může být trochu ohromující.

Téma můžete upravit nebo vybrat podle chystat se “Vzhled” na levé straně palubní desky. WordPress automaticky nainstaluje motivy do vašeho systému, ale pomocí této nabídky můžete hledat nová témata kliknutím na “přidat nové téma”.

Přidat nové téma v WordPress

Jakákoli bezplatná témata, která již máte, by měla být ve vaší sbírce již. Témata od poskytovatelů třetích stran najdete ve svém účtu kliknutím na ikonu “stahování” tab.

V opačném případě můžete pomocí karet v horní části obrazovky buď vyhledávat motivy ručně, nebo je vybírat z kolekcí jako “Populární”, “Nejnovější”, nebo “Oblíbené”.

Jednou’Našli jste téma, které se vám líbí, můžete si soubory stáhnout a vrátit se na WordPress. Po přidání motivu můžete “Nahrát motiv” pomocí tlačítka v horní části obrazovky. Mělo by se objevit okno pro nahrávání souborů, které vám umožní přetáhnout soubory WordPress na místo. V tomto okamžiku WordPress automaticky nainstaluje a aktivuje téma.

Jak nahrát téma do WordPressu

Poté klikněte na “Přizpůsobte” pod “Vzhled”; to vám umožní přizpůsobit téma podle vašich představ. Nástroj’Ovládací prvky a vzhled budou vypadat trochu jinak na základě toho, co vám každé téma umožňuje, ale celkové rozvržení je stejné. Možnosti přizpůsobení WordPress jsou na levé straně obrazovky a náhled je přímo uprostřed.

Identita vašeho webu je název webu a zobrazí se, pokud nemáte’Nemám logo. Ikona webu není’t logo, ačkoli; je to malá ikona, která se zobrazí na kartě prohlížeče (tj “G” pro Google).

Logo se místo toho nachází pod “Záhlaví”. Logo si můžete vybrat ze zařízení nebo počítače, ale ujistěte se, že jeho pozadí je průhledné, takže se zobrazuje bez ohledu na to, jakou barvu pozadí zvolíte.

Když už mluvíme o barvě, můžete změnit univerzální odstíny dostupné pro vaše téma a web kliknutím na odpovídající tlačítko na levé palubní desce. Barva pozadí je samozřejmá; barva pozadí záhlaví a zápatí umožňuje rozlišit různé sektory vaší webové stránky.

“Globální” tlačítko umožňuje přizpůsobit globální nastavení podle vaší značky nebo předem určené téma. Patří sem například velikosti písem nebo rozložení různých stránek. Mohlo by to pomoci dát všem těmto nastavením vzhled, i když se rozhodnete zachovat je v podstatě stejná na základě toho, co motiv ve výchozím nastavení poskytuje..

Konečně, Pokud jste si zakoupili prémiové téma WordPress, možná budete mít další možnosti přizpůsobení na levé straně a přístrojové desce. Najdete je na tlačítku pojmenovaném po samotném tématu.

Například, “Astra” Možnosti se zobrazí, zatímco jsou pojmenovány stejně, i když mohou být v nabídce Vzhled namísto na hlavním panelu jako jejich vlastní kategorie.

To vám umožní nainstalovat další pluginy nebo změnit aspekty specifické pro tato témata. Doporučujeme strávit trochu času experimentováním se všemi vašimi možnostmi, protože to je snadno jeden z nejhlubších aspektů přizpůsobení WordPress..

Pluginy a SEO

Pluginy jsou vynikajícím doplňkem jakéhokoli webu a mohou zlepšit jeho funkčnost, výkon a funkce pro vaše návštěvníky. Zároveň si budete chtít vybírat a vybírat své pluginy pečlivě, abyste to neudělali’t náhodně přetížení webu’s šířkou pásma nebo omezení úložiště, nebo aby se vaše stránky načítaly příliš pomalu pro vaše návštěvníky.

Existuje několik “muset mít” typy pluginů my’d doporučit. Mezi ně patří pluginy pro zabezpečení, jako jsou Wordfence, která chrání váš web před útoky brutální síly a malwarem. Vy’Pokud plánujete na svém webu používat hodně vizuálních médií, budete chtít také nějaké doplňky. Smush je dobrá volba, protože umožňuje používat obrázky ve vysokém rozlišení, aniž by to příliš zpomalovalo.

Vy’Pravděpodobně také budete chtít zálohovat zásuvný modul, i když váš poskytovatel hostingu zahrnuje bezplatné zálohování jako výhoda. Zálohování vám umožní uchovat vaše data uložená kdekoli v případě, že dojde k chybě nebo katastrofické události na vašem webu’s živou verzí.

Užitečné mohou být i mezipaměti pluginy. Díky tomu bude váš web WordPress cítit se lépe reagovat dodáním vašich webových stránek a dat svým návštěvníkům trochu efektivněji a rychleji. Celková mezipaměť W3 je skvělý příklad.

Jakmile určíte pluginy, které chcete nainstalovat (ať už jsou’ty výše uvedené nebo oddělené), můžete je nainstalovat a aktivovat tak, že přejdete na “Pluginy” na levé straně a na hlavním panelu a klepnutím “Přidat nový”.

Přidejte nový plugin do WordPressu

Na této obrazovce se dostanete také do bezplatné kolekce pluginů WordPress. Bezplatné pluginy můžete hledat zadáním jména do vyhledávacího pole v pravé horní části. Jednou’Nalezli jste požadované doplňky, klikněte na “Nainstalovat nyní” a plugin bude automaticky nainstalován. Klikněte na “aktivovat” jakmile tak učiníte, zahájíte jeho účinky na vašem webu. Opakujte tolikrát, kolikrát potřebujete. Nezapomeňte však udržet maximální limit pluginu tak, aby bylo možné lépe využívat zdroje webu.

Prémiové pluginy fungují přesně stejným způsobem, i když vy’Před nahráním souborů do internetu je třeba si zakoupit a stáhnout soubory pluginu do počítače “Přidat plugin” výše uvedená stránka.

Konfigurace

Poté, co jste nainstalovali váš web WordPress, můžete upravit jednotlivá nastavení a funkce různých pluginů. Většina zásuvných modulů vám po instalaci nabídne prohlídku jejich funkcí. Doporučujeme proto, abyste si udělali čas na vyzkoušení jednotlivých pluginů, pokud jste je dříve nepoužívali..

Případně se můžete podívat na hlavní panel na levé straně a zobrazit nové nabídky pro každý nainstalovaný plugin. To vám umožní ručně změnit funkce kdykoli potřebujete. Upozorňujeme však, že některé pluginy jsou skryty pod různými obecnými názvy, například „Výkon“ pro mezipaměť W3 Total Cache. Možná budete také muset najít různé pluginy skryté v nabídkách vyšší úrovně. 

SEO věci

Druhá polovina tohoto kroku je se zaměřením na úsilí o optimalizaci vyhledávače. Optimalizace vašeho webu tak, aby se umístila vysoko na Googlu a získávala návštěvnost, je jeho vlastním článkem’s ponořit do toho, jak se postarat o to pro mě WordPress přizpůsobení perspektiva sama.

Vyhledejte pomocí výukového modulu výše Váš SEO; to’je nejpoužívanější SEO plugin dostupný pro uživatele WordPress. Umožňuje shromažďovat data klíčových slov a používat je k optimalizaci obsahu a praktik SEO.

Wordpress Yoast SEO plugin

Jednou to bylo’Je-li nainstalován a aktivován, najděte jeho nabídku na hlavním panelu postranního panelu. Mělo by to vypadat jako stylizované “Y” s “SEO” vedle toho.

Zde můžete přistupovat k ovládacímu panelu Yoast samostatně. Použijte průvodce konfigurací, který se objeví po přístupu na tuto stránku, aby se vše rozběhlo, pomocí poskytnutých odkazů zahajte optimalizaci SEO. Plugin vám položí několik otázek.

Nejprve se ujistěte, že jste vybrali “místo je živé a připravené k indexování” na výzvu. Tím je zajištěno, že Google bude váš web snadno indexovat, jakmile bude váš obsah vytvořen a zveřejněn. Na další otázky budete mít odpověď web, který stavíte, a také vyplňte důležité informace, jako je vaše adresa URL, jakékoli přidružené adresy URL se značkou nebo společností, a nakonec, zda by se vaše stránky, příspěvky a šablony měly zobrazit ve výsledcích vyhledávání. Ujistěte se, že jsou nastaveny na “Ano” pro nejlepší výsledky.

K dispozici jsou další nastavení, jako je určení, zda existuje jeden autor nebo jeden autor pro různé příspěvky na vašem blogu, a několik nastavení titulů.

Kontaktní informace

Nechat’s vytvořte kontaktní stránku před tím, než se pustíme do druhé největší části vašeho přizpůsobení webu WordPress: vytváření obsahu.

To lze provést kliknutím na předem vyrobenou položku “Kontakt” stránka, která obsahuje prakticky každé téma WordPress, včetně mnoha bezplatných témat. Tuto stránku byste měli vyplnit nejmenšími základními informacemi a podle potřeby zahrnout několik odkazů na relevantní informace, včetně stránky zásad ochrany osobních údajů.

Můžete také použít Contact plugin 7 plugin vytvořit speciální kontaktní formulář, který vám umožní propojit formulář s vaší kontaktní stránkou. Dává lidem jednodušší způsob, jak vám poslat komentář nebo stížnost, což je mnohem snazší než prosévat všechny komentáře, které můžete mít k různým příspěvkům. Tento plugin můžete použít také k odesílání předepsaných zpráv uživateli, který zprávu odeslal.

Contact plugin 7 plugin

V konečném důsledku je vaše kontaktní stránka zprovozněna a má přidružený kontaktní formulář, což je skvělý způsob, jak zajistit, aby se návštěvníci cítili slyšeni, a zajistit, abyste s nimi mohli komunikovat v případě technických potíží. To je zvláště důležité, pokud vy provozujte internetový obchod a čas od času je třeba řešit věci jako náhrady.

Vytváření obsahu

Váš web WordPress již má několik základních stránek nastavených a snadno přístupných z levého ovládacího panelu. Tomu se říká věci jako “Domov”, “O” a tak dále.

Tyto stránky můžete a měli byste vyplňovat především, a to jak pro získání popisovače v rozhraní WordPress, pokud jste tak již měli’Nepoužíval jsem to dříve a ujistil se, že nejsou’t prázdné ve srovnání s ostatními stránkami s obsahem.

Ale když přijde čas na vytvoření nové stránky, můžete to udělat klepnutím “Stránky” na levém řídicím panelu a poté „Přidat nový“. WordPress vás přenese na obrazovku, kde můžete vytvořit vzorovou stránku, stránku ochrany osobních údajů nebo novou stránku. Většina lidí nakonec odstraní vzorovou stránku FYI.

Přidat novou stránku v wordpress

Jednou’Rozhodli jste se vytvořit novou stránku, vy’Zobrazí se editor blogů WordPress, který obsahuje náhled na levé a střední části obrazovky a různá nastavení na pravé straně. Doplněk pro tvorbu stránek změní tuto šablonu.

Můžete pojmenovat stránku, kde se vám líbí, a podle potřeby přidat permalink. Potom můžete vytvořit návrh a rozvržení pomocí bloku nebo prozkoumáním možností šablony pomocí ovládacích prvků na pravé straně. Můžete také vyplnit většinu stránky obsahem, který píšete přímo do bloku WordPress, nebo do Wordu pomocí kopírování / vložení.

Nezapomeňte použít “uložit koncept” knoflík docela často, takže ne’• omylem smažte svůj obsah.

Většina šablon nebo pluginů bude také obsahovat “Přidat média” tlačítko nebo něco podobného. Můžete použít k vložení obrázků nebo videa do obsahu; obvykle se přidává prostřednictvím samostatného zařízení nebo počítače. Mnoho zásuvných modulů pro tvorbu stránek navíc umožňuje přidat na stránku nové bloky, aby obsah zůstal v platnosti až do vás’znovu projít.

Knihovna médií WordPress

Editor WordPress je nejjednodušším příkladem a přichází se seznamem bloků, ze kterých můžete čerpat kliknutím na “+” v levém horním rohu editoru.

Po zveřejnění každé stránky jsme’d doporučujeme před odesláním stránky využít výhod pluginu Yoast. To’Před přidáním různých vyhledávacích datových bodů, jako je vaše klíčové slovo pro zaměření a popis metadat, před hodnocením, jak dobře optimalizujete tento obsah pro účely SEO.

Pokud tak učiníte s každým vytvořeným obsahem, pomůže váš web umístit se na Googlu na dlouhých trasách na vysoké úrovni a zabránit vám v tom, abyste museli trávit drahý čas prováděním úprav obsahu později..

Než zveřejníte příspěvek, ujistěte se, že je vše vzduchotěsné a že vy’Nastavil jsem doporučený obrázek, který přesně reprezentuje obsah. Nezapomeňte na kategorie a značky, pokud píšete blogový příspěvek! Můžete také nastavit domovskou stránku na stránku, na kterou jste’udělal jsem tím, že půjdu “Nastavení”, pak “Čtení”, poté kliknutím “statická stránka” a vyberte požadovanou stránku ze seznamu.

Nakonec můžete umístit své stránky “údržbový mód” na kartě Stránka. Tím se lidem zabrání vidět váš web a jeho nedokončený stav.

Widgety

Widgety (najdete také pod “Zápatí”) najdete v hlavním nastavení. To jsou v podstatě přizpůsobitelné bloky, které můžete umístit na různá místa na svém webu WordPress. Ony’znovu postranní panely, další nabídky atd., které vám umožňují přizpůsobit přístupnost vašeho webu pro vás a vaše návštěvníky.

Wordpress woidgets

Jít do “Vzhled”, pak “Widgety” začít. Na levé straně obrazovky se zobrazí dostupné widgety a na pravé straně se zobrazí místa, která můžete “slot” ty widgety. Některé z těchto prostorů již mohou být osídleny, ale v případě potřeby můžete věci vyměnit.

Můžete měnit různé funkce jednotlivých widgetů, včetně jejich názvu a funkce. Nebo můžete použít co nejméně z nich. To’je na vás!

Nabídky

My’d doporučujeme uložit tuto část procesu, dokud již nemáte nastavenu většinu svého obsahu, protože je třeba věci připojit k nabídkám. Jít do “Vzhled”, pak “Nabídky”.

Wordpress menu

Z této stránky můžete vytvářet nabídky a tam’s bez omezení, kolik můžete vygenerovat. Většina webů samozřejmě používá pouze jeden. Měli byste pojmenovat menu něco jednoduchého; název nabídky není’• Zobrazí se všude, kde může návštěvník vidět.

Po vytvoření nabídky můžete určit, kam se chcete dostat, pomocí možností, které nabízí “Nastavení nabídky” obrazovka. “Uložit nabídku” Když vás’znovu spokojeni.

Nakonec ponechte sekci automaticky “do této nabídky přidejte nové stránky nejvyšší úrovně” nezaškrtnuté, takže můžete ručně vytvářet nové stránky v nabídce na příslušném místě při jejich generování.

Nové stránky můžete do nabídky přidat kliknutím na zaškrtávací políčka na levé straně pod “přidat položky nabídky”, pak klepnutím “přidat do nabídky”. To také umožňuje přetáhnout stránky nabídky na jejich příslušné místo.

Ještě lépe je možné každou stránku nabídky otevřít a její nastavení dále přizpůsobit, včetně deaktivace odkazu, šířky sloupce a navigačního štítku.

Připojení Google

Poslední kousek vašeho puzzle pro přizpůsobení: spojení s Google!

Po vytvoření a Google Analytics účet a připojení k vašemu webu, můžete svůj web sledovat’provoz a další data z ovládacího panelu Google Analytics. Můžete si však také nastavit Search Console, kterou uděláte na Search Console webové stránky a kliknutí “Začněte hned”.

Proces nastavení je poměrně jednoduchý a žádá vás o ověření vlastnictví vašeho účtu. Po ověření bude Search Console taky shromažďovat data na vašem webu, což vám umožní doplnit vaše SEO úsilí!

Přejít na Google Analytics a navázat také připojení k Search Console; to prostřednictvím “Správce”, pak “Vlastnictví”, pak “Nastavení vlastnosti”.

Karta Správce Google Analytics

Po tom všem přejděte do svého nastavení SEO a klikněte na ikonu “Funkce” v horní části obrazovky. Yoast již vytváří “sitemaps”, což jsou data, která Google Search Console může použít ke zvýšení hodnocení SEO a generování nových dat pro vaše nástroje. Kliknutím na ikonu “?” nad soubory Sitemap získáte odkaz, který pak můžete přenést na hlavní panel Search Console.

Závěr

Celkově vzato, přizpůsobení webu WordPress je obrovské úsilí a bude pravděpodobně trvat několik týdnů nebo měsíců, abyste plně pochopili všechny funkce a nastavení, která jsou k dispozici pro drotáře. Postupujte však podle výše uvedených kroků a budete na dobré cestě k vytvoření funkčního, efektivního a se SEO přátelského webu, který můžete použít podle libosti!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector