Jak chránit váš web na úrovni DNS

Server doménových jmen (DNS) je běžný termín ve světě internetu a něco, s čím se mnozí pravděpodobně setkali a okamžitě jej ignorovali. Ukazuje se, že DNS je velmi důležitý, zejména pokud jde o zabezpečení internetu.


Co je DNS a jak to funguje?

DNS je internetový protokol, který slouží k překladu názvů domén (tj., ‘bestwebhostingaustralia.org’ ) na IP adresu vhodnější pro kód, jako je 206.20.11.222. Když uživatel zadá slova “bestwebhostingaustralia.org “do webového prohlížeče, program v operačním systému vyhledá tento vstup pomocí překladače DNS a načte IP adresu. Tento DNS překladač může také nejprve zkontrolovat uživatele’s webovou mezipaměť, abyste zjistili, zda již má IP adresu.

Když vezmete v úvahu všechna doménová jména a odpovídající IP adresy, které jsou tam, pochopíte, jak robustní je DNS. DNS však byl navržen pro funkčnost a použitelnost, nikoli pro bezpečnost. Tento nedostatek a zvýšení bezpečnosti zaměření a neustálý přenos dat tam a zpět z klientů na servery z něj činí častý cíl některých docela pokročilých bezpečnostních útoků.

Jaké jsou některé běžné útoky DNS?

Nyní, když již dobře chápete, jak funguje DNS, pojďme se podívat na některé z nejčastějších způsobů, ke kterým k útokům DNS dochází. K útoku DNS dochází, když hacker zneužije zranitelnosti v DNS.

Útoky na Denial of Service (DoS) – Škodlivé roboty (což jsou často vysoce zabalené počítače, které nemají’Nevím, že se účastní) odešle více provozu na cílenou IP adresu, než je místo, na které je server postaven. Cílový web je zablokován a neschopen řídit buď provoz botů nebo legitimní provoz a nakonec není schopen reagovat.

Útoky na zesílení DNSZesílení útoků jsou formou útoků typu DoS (Denial of Service) a jsou mnohem běžnější. Výše uvedený útok DoS je podstatně zesílen DNS serverem, který je vysoce zabalený a efektivně šíří útok na ostatní servery. Jedná se o útok DoS na steroidy.

Spoofing DNS – toto je proces nahrazení správné webové adresy pro internet “vymyšlený” webové stránky jiného. Uživatelé, kteří chtějí vstoupit na známý důvěryhodný web (například váš), jsou místo toho převedeni na falešný web, který může obsahovat malware, spyware nebo virus. Uživatel’Počítač je infikován a nikdy nemusí vědět, co se stalo. Podvržené weby mohou být uhlíkovými kopiemi skutečného webu, což uživatelům ještě ztěžuje zjistit, co’s děje.

Flux DNS – v tomto triku hackeři v podstatě vyměňují záznamy DNS s extrémní frekvencí, aby se vyhnuli detekci, zatímco úspěšně přesměrovávají uživatele na podvodné weby.

Otrava mezipamětí – DNS server je poškozen, když jsou legitimní IP adresy v mezipaměti na serveru nahrazeny špatnými IP adresami a poté přesměrují veškerý provoz na legitimní web na škodlivý web. Je to forma spoofingu, ale místo toho proniká do mezipaměti webových adres.

Jak chránit váš web na úrovni DNS

Každá firma nebo značka by měla mít zavedenou strategii na ochranu před výše uvedenými častými útoky. Tyto útoky mohou zrušit webové stránky, vytvářet ztracené příjmy a příležitosti, nebo mohou přimět servery a počítače ke spoluúčasti na útokech typu bot a spoofing na jiných webech nebo adresách. Pokud by každý vlastník domény provedl následující kroky, pomohlo by to snížit frekvenci a pravděpodobnost útoků DNS.

Tady jsou některé ochranné kroky, které je třeba podniknout.

 1. Zjistěte, kde jsou všechny vaše domény – každá firma nebo entita by měla mít úplné znalosti a přístup (ve formě dashboardu) ke všem svým doménám. Přesměrované domény a adresy poskytují vstupní bod pro všechny související domény. Ostražitost nad vašimi doménami je také vynikajícím způsobem, jak dát prst na puls a vědět, co se děje za všech okolností.
 1. Nastavte své domény jako “Zamčené” – uzamčení domény znamená, že není k dispozici pro přenos. Tato funkce zamykání chrání před podvodnými útoky.
 1. Pracujte pouze s registrátorem’je to bezpečné – ujistit se, že registrátor domény využívá zabezpečeného, ​​ztvrdlého portálu a neustálá kontrola sporného provozu a zranitelností je obrovským krokem a dobrou obranou. Tito registrátoři by také měli mít k dispozici robustní bezpečnostní funkce, které zabraňují útokům DNS. Zataženo je pro to dobrá volba.
 1. Sledujte kritické domény – kritické domény by měly být neustále sledovány, zda neobsahují neautorizované aktualizace DNS, změnu obsahu nebo otravu mezipamětí. Jakékoli zjištěné problémy by měly být řešeny okamžitě. V takovém případě se obraťte na svého hostitele nebo registrátora.

Vedení bezpečného jednoho kroku najednou

V našem digitálním světě se zákazníci a návštěvníci vašeho webu spoléhají na to, aby získali informace, produkty nebo komunikaci, kterou hledají. Je to pravděpodobně nejviditelnější zastoupení vaší společnosti a značky. Zabezpečení této webové stránky a její odpovídající domény by mělo být prioritou každého vlastníka firmy nebo jednotlivce.

Útoky DNS jsou časté, protože je považován za „měkký“ cíl a hackeři se při provádění útoků dost pokročili. I když nemůžete ovládat, co se děje na úrovni DNS, a na řešení těchto hrozeb se musíte spoléhat na odvětví, pomocí výše uvedených kroků však můžete zvýšit zabezpečení svého vlastního webu a domény. To je zásadní a nezbytné. Jste zodpovědní za návštěvníky vašeho webu a vaše firma nebo značka počítá s touto interakcí, aby uspěla.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map