5 způsobů, jak optimalizovat obrázky efektivněji

Žijeme ve vizuálním světě. Pryč jsou dny, kdy by návštěvníci webových stránek měli trpělivost při načtení stránky a čtení dlouhého obsahu bez jakýchkoli doprovodných obrázků. Ať už je váš web blog, obchod, vstupní stránka značky nebo zpravodajský server, musíte mít obrázky, které nejenže zajímají vizuální zájem, ale také se rychle načítají..


Jak optimalizujete obrázky pro efektivnější využití webu? Podívejme se na to.

1. Začněte obrazem ve vysoké kvalitě, se středním až vysokým rozlišením a jděte na uniformitu

Všechny manipulace a optimalizace na světě zvítězily’Pomozte, pokud nemáte’t mít vysoce kvalitní obraz pro práci s. Ty ne’Nemusíte být profesionální fotograf nebo používat drahou kameru DSLR, abyste mohli používat vysoce kvalitní obrázky ve vysokém rozlišení. Spousta fotografických památek nabízí fotografie ve vysokém rozlišení s výběrem natolik rozmanitým, aby se vešly na jakýkoli web nebo blog.

Stanovení nastavené velikosti obrázku pro použití na celém webu způsobí, že pokaždé, když potřebujete přidat obrázky, bude mnohem méně fiddling. Existuje běžný mýtus, že obrázky pro web by měly být 72 pixelů na palec (PPI). PPI ve skutečnosti nemá žádný vliv na velikost souboru nebo vzhled na obrazovce.

Měli byste si vybrat obrázek střední velikosti a pamatovat na to, že velikost souboru lze vždy komprimovat. Je důležité si uvědomit, že chcete, aby se obrázky rychle načítaly a zároveň poskytovaly jasný, nedeformovaný vzhled. Vyšší rozlišení je nutné, pouze pokud je záměrem obrázek vytisknout.

2. Použijte správné typy souborů

Pro obrazy existují dva běžné typy souborů: JPEG (vyvinutý Společnou fotografickou skupinou odborníků) a PNG. Obrázky JPEG lze komprimovat a jsou ideální pro oblasti, kde je potřeba neobvykle malý soubor.

JPEG je také ztrátový, což znamená, že kvalita obrazu je ohrožena pokaždé, když se s ním manipuluje, převádí nebo komprimuje.

Obrazy PNG jsou bezeztrátové, což znamená, že neztrácejí rozlišení při manipulaci nebo komprimaci. Obrázky PNG také podporují průhlednost, což znamená, že kolem obrázku můžete mít průhledné pozadí, které poskytuje velkou flexibilitu úprav a chybějící pole, které slouží jako kontejner pro obrázek JPG..

Obrazové soubory PNG jsou ideální pro grafiku a obrázky, které nemají fotografickou kvalitu, pokud opět není nutná malá velikost souboru a kvalita obrazu není tak důležitá. Obrázky JPG jsou nejlepší pro fotografie, které mají mnoho barev a variací. V každém případě by měl být jakýkoli webový obrázek uložen a nahrán v jednom z těchto dvou formátů souborů.

3. Změna velikosti obrázků pro optimalizaci načítání stránky

Podle společnosti Google’s Webguide, obrázky často představují většinu stažených bajtů na webové stránce a mohou také zabírat značné množství vizuálního prostoru.” To znamená, že obrázky jsou nejpravděpodobnější viníky stránek s pomalým načítáním.

Pamatujeme si, že to chceme stránky se načítají rychleji než 3 sekundy díky náchylnosti návštěvníků webu odejít po této době se stává zásadní je, že velikost obrázků a optimalizovaná rychlost načítání stránky.

4. Poskytněte titulky a alternativní text

alt tag textAlternativní text nebo ALT tagy, slouží k poskytnutí popisu obrázku pro čtečky obrazovky a vyhledávače. Názvy nadpisů a popisy, které doprovázejí obrázek, se dále používají pro účely SEO, měly by obsahovat relevantní klíčová slova a také poskytovat vynikající část obecných informací o obrázku pro návštěvníky webu..

Kromě přidávání hodnoty SEO hrají tyto značky a atributy také velkou roli poskytování cenných informací nevidomým a zrakově postiženým osobám protože čtenáři obrazovky nahlas přečtou popisy a pomohou jednotlivcům vědět, o čem je obrázek.

5. Zajistěte správné pojmenování obrazového souboru

Image SEO také bere v úvahu název souboru obrázku. Budete chtít, aby vyhledávače věděly, o čem je obrázek, a udělají to přečtením názvu souboru obrázku.

Pokud pro své obrazové soubory použijete nějaké náhodné, nesrozumitelné jméno, nebudou mít vyhledávače tušení, co jsou, a povede to k ztratil SEO příležitost. Zkontrolujte, zda jsou názvy souborů popisné a odpovídají obrázku. Při odesílání souborů na web nepoužívejte obecná, automatizovaná pravidla pro pojmenování souborů.

Bonusový krok k optimalizaci obrázků

Pokud vám všechny tyto informace způsobí, že se vám hlava točí, naštěstí lze použít některé pluginy, které se postarají o vaši optimalizaci obrázků, formátování, kompresi a označování. Pluginy jako WP Smush, EWWW Image Optimizer, Insanity, ShortPixel a SEO Friendly Images – to vše nabízí různé funkce, které se soustředí kolem komprese obrázků v maximální možné míře při zachování kvality a odstranění zbytečných nebo nepoužitých metadat a barev.

Tyto pluginy lze také použít k přiřazení správných atributů ALT a TITLE obrazovým souborům, takže jsou optimalizováno pro SEO, což je v dnešní době životně důležité’s obrazem těžký svět hledání. Několik pluginů automaticky optimalizuje vaše obrazové soubory, když je nahrajete, a dokonce optimalizuje obrázky, které již na svém webu máte.

Měl bys’Spoléhat se pouze na plugin protože stále existuje několik doporučených postupů pro odesílání obrázků, i když používáte plugin. Vždy byste měli používat správný formát – GIF pro animace, PNG pro vysoké detaily, vysoké rozlišení a JPG pro běžné fotografie a snímky obrazovky.

SEO optimalizované obrázky pro vítězství!

Jednou celý váš web’Obrázky byly naformátovány přiměřeně podle výkonu a byly přidány všechny atributy, značky a popisy, vaše stránky budou ve vyhledávačích lépe fungovat, vypadají lépe v prohlížečích a návštěvníci budou načítat mnohem rychleji. Optimalizace obrazu zvyšuje výkon, SEO a pomáhá udržet návštěvníky tím, že představuje ohromující a jasné obrázky, které se načítají rychle. Provádění optimalizace obrazu je neomylné a použití pluginu usnadňuje práci.

Je také samozřejmé, že kromě optimalizace obrázků pro použití na webu byste měli také začít s výběrem práva. Ujistěte se, že obrázky posílají vaši značku, zprávu a nabízejí návštěvníkům webu určitý zájem a podnět.

Obecné fotografie fotografií jsou desetník a pravděpodobně nebudou rezonovat s publikem. Pokud dobré obrázky nevyhovují vašim potřebám, stojí za to si koupit konkrétnější, vysoce kvalitní a jedinečné obrázky, které vám pomohou učinit prohlášení. Je to téměř stejně důležité jako váš výběr hostitele webu!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map