5 nejčastějších chyb zabezpečení pro váš web

Zdá se, že denní zprávy přinášejí neustálé záplavy bezpečnostních hacků, narušení dat a případy, kdy byly osobní informace kompromitovány přes internet. Mohou to být informace o kreditní kartě, e-mailové adresy, hesla, čísla sociálního zabezpečení nebo dokonce utajovaná vládní data, která jsou hackována. Hackeři zdokonalili své útoky a živí se hodováním na nepřipravených webových stránkách.


I když si možná myslíte, že váš malý, neškodný malý blog nebo obchodní web se pravděpodobně nestane cílem škodlivých hackerů, můžete se mýlit. A špatné by v tomto případě mohlo být nákladné. Chcete tuto šanci využít? Nemyslíme si, že byste měli.

Hackeři mohou z vašeho webu učinit špionážního robota používaného pro přístup k zákazníkům počítačů. Mohou získat přístup k citlivým uživatelským datům, aniž byste o tom věděli. A co je ještě horší, mohli by proniknout do databáze vašeho webu a poškodit nebo manipulovat s daty, vstříknout web pomocí škodlivých odkazů a také převzít server hostitele, který je použije při útokech odmítnutí služby (DDoS).

Cítíme silně, že vědění je moc, takže zde je několik poznatků o 5 nejčastějších zranitelnostech webových stránek.

1. Skriptování napříč weby (XSS)

Účty Cross-Site Scripting (nebo XSS) pro téměř polovina všech útoků na webové stránky podle Wordfence . Phishing útoky jsou jedinou hackerskou metodou, která je nejčastěji používána nebezpečnými typy na webu. A zatímco phishing je zaměřen na jednotlivce prostřednictvím e-mailu nebo podvodných odkazů, skriptování napříč weby cílí na webové stránky a výměnu mezi hostiteli a návštěvníky.

Expozice nebo zranitelnost vůči XSS vzniká, když webové aplikace přijímají uživatelská data, aniž by je nejprve ověřovaly nebo drhly. Tato zranitelnost umožňuje hackerům unést webové aplikace a zobrazit obsah v uživateli’s prohlížečem. Útočník může nakonec získat kontrolu nad prohlížečem koncového uživatele a získat přístup k počítači, aniž by je na útok upozornil. Velké hráče jako Google, Facebook a PayPal se stali oběťmi skriptů napříč webem v určitém okamžiku.

Úspěšné útoky XSS mohou hackerům dovolit unést zákaznické účty, šířit viry a ovládat uživatele’s prohlížeč na dálku, přístup k osobním informacím v počítači a dokonce i vstupní bod pro další útoky na váš web.

Zamyslete se nad tím, jak hackeři ve dveřích používají ke vstupu na váš web a do počítače kohokoli, kdo navštíví váš web. Úspěšné útoky XXS mají potenciál ohrozit veškerá data na vašem webu a případně i počítače vašeho zákazníka.

Ochrana před skriptováním napříč lokalitami se může zdát skličující, zejména s ohledem na některé z vysoce obětí obětí, ale je to možné. Tady’ukázat:

 • Ověření vstupu – Omezení dat vstupního pole a ověření očekávaných celých čísel nebo znaků je krok číslo jedna
 • Použijte Escaping – Únikem se rozumí pořizování dat a zajištění jejich bezpečnosti dříve, než se s tím něco udělá
 • Sanitizovat – další dezinfekce vstupu uživatele dezinfekcí kódu nabízí další úroveň ochrany před škodlivými značkami vstupujícími do systému

2. Vstřikování SQL (SQLi)

Injekce SQL k tomu dochází, když hackeři používají vstupní pole (jako jsou formuláře, textová pole, přihlášení atd.) k injektování škodlivých příkazů SQL, které mohou buď ohrozit data, nebo poskytnout neoprávněný přístup do klientských prohlížečů. Pokud vstupní pole nejsou filtrována nebo chráněna proti kódu SQL.

Kromě skriptování mezi servery jsou injekce SQL jednou z nejčastěji používaných metod útoku. Oprava pro SQL injekci je relativně jednoduchá a přímá.

Kód se používá k ověření, zda jsou data vstupních polí omezená, ověřená a bezpečná. Přestože z hlediska bezpečnosti není nic spolehlivého, je třeba podniknout určité kroky.

 • Implementujte bránu firewall – firewall je skvělá ochrana proti útokům SQL a účinně zastavuje veškerá data, která se neočekávají ani neuznají
 • Nikomu nevěř – zatímco vstupní pole a formuláře mohou být umístěny za zabezpečenými přihlašovacími údaji, ujistěte se, že nedůvěřujete žádnému vstupu, a vždy ověřujte příkazy sql
 • Upgradujte software – často je k dispozici lepší nebo silnější software, který pomáhá předcházet útokům. Podle potřeby proveďte upgrady
 • Nepřetržitě sledujte útoky SQL – dávat pozor je skvělý způsob, jak rychle reagovat na útoky a omezit poškození
 • Omezení vstupních polí / vstupních bodů – vždy používejte formuláře a vstupní pole jako potenciální rizika a implementujte je pouze v nezbytných případech. Zde je průvodce udělat to.

3. Výchozí přihlašovací / slabé heslo správce

Webové aplikace, konfigurace a software často poskytují výchozí přihlašovací údaje a hesla správce, která mají být okamžitě změněna a vylepšena pomocí bezpečnějších přihlašovacích údajů. Problém je, že změna pověření nebo výběr bezpečnějšího hesla se často přehlíží, aby se zjednodušilo interní a v některých případech více uživatelů.

Přihlašovací jméno „Správce 1“ nebo heslo „Heslo1“ není pro hackery těžké proniknout. Přihlašovací údaje a hesla správce by měly mít stejnou přísnou a přísnou směrnici, jakou společnosti používají pro všechna svá přihlašovací údaje, a měly by být pravidelně aktualizovány / revidovány. Tomuto problému lze předejít a je třeba se mu vyvarovat pouze určité pozornosti a péče.

4. Nepřidávání HTTPS nebo aktualizace softwaru

Může se to zdát jako neomylný, ale implementace zabezpečených (HTTPS) protokolů na webu představuje pro hackery značnou překážku a odstrašující účinek. Zabezpečené protokoly zahrnují šifrovaná data, která je téměř nemožné hacknout. Zabezpečený web také uklidňuje návštěvníky a je téměř nezbytný pro jakýkoli druh finanční transakce, ke které dochází na webové stránce.

Dalším zjevným krokem je údržba softwaru a zajištění toho, že používáte nejnovější a nejaktuálnější verze, abyste se ujistili, že jste přijali aktualizace zabezpečení a vyplnili případná zranitelná místa, která mohou poskytovatelé řešit..

5. Nesprávně nakonfigurované zabezpečení, jako je například neověřené přesměrování

Chybná konfigurace zabezpečení může zahrnovat několik různých vstupních bodů nebo slabých míst, ale všechny sdílejí typický nedostatek pozornosti a údržby pro základní webové aplikace. Zabezpečené konfigurace by měly být jasně definovány a nasazeny v kódu, který web podporuje’s framework, aplikace, webový server, databáze atd.

Každá komponenta, která není dostatečně zabezpečena a nakonfigurována, představuje pro hackery příležitost získat přístup k datům a případně dokonce ohrozit celý systém..

Web přesměruje, kde jsou data předávána nevalidovaná je dalším běžným vstupním bodem pro hackery. Provedení zabezpečené relace a předání těchto dat na neověřenou přesměrovanou webovou stránku může odhalit citlivé informace a dokonce i přihlašovací údaje uživatele..

Bezpečný přístup

Nastavení pravidelných kontrol údržby a zajištění správného provádění bezpečnostních opatření na každé úrovni vývoje a údržby povede k uzavření těchto otvorů pro hackery dlouhou cestu..

Ve světě internetové bezpečnosti je filosofie „nestane se mnou“ neúčinným přístupem k zajištění bezpečnosti. Úspěšné útoky na vaše stránky mohou nejen vést k nákladným narušení dat, ale mohou také vést k blacklistu ve vyhledávačích a úplné ztrátě integrity značky v očích spotřebitelů, klientů a partnerů..

Majitelé webových stránek by se měli chovat opatrně. Ihned proveďte kroky uvedené výše, abyste se nestali cílem hackerů. Kromě toho se můžete také ujistit, že si vyberete seriózního webového hostitele, který se nepovažuje za běžně označovaného hostitele „neprůstřelného“. Dokud zahraniční vlády a internetové protokoly nenajdou způsob, jak omezit neprůstřelné hostingové weby, budeme nuceni oslovit hackery a zločince za vlastních podmínek.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map